شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 02:04 ق ظ - 12(Dec) 07 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

هم اکنون عرضه بنزین با استاندارد یورو ۴ اتحادیه اروپا در کلانشهرهای تهران، کرج، اراک و تبریز آغاز شده است.

 

معاون وزیر نفت با تشریح آخرین وضعیت بنزینی کشور با آغاز دور جدید سفرهای تابستانی مردم از عرضه روزانه بیش از ۴۲ میلیون لیتر بنزین و گازوئیل یورو ۴ خبر داد و برنامه زمان‌بندی عرضه بنزین و گازوئیل پاک در شهرهای بزرگ کشور را اعلام کرد.

عباس کاظمی درباره آخرین وضعیت عرضه بنزین در کشور همزمان با آغاز دور جدید سفرهای تابستانی، گفت: در حال حاضر حجم ذخایر بنزین کشور در شرایط مطلوبی قرار دارد.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه هم اکنون بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون لیتر بنزین در انبارهای نفت کشور ذخیره سازی شده است، تصریح کرد: از این رو در کنار افزایش ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه‌های داخلی، واردات بنزین با استاندارد یورو ۴ اتحادیه اروپا در حال انجام است.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه هم اکنون هیچ گونه نگرانی بابت تامین بنزین تابستانی مردم وجود ندارد، اظهار داشت: علاوه بر این، نظارت و بازرسی از نحوه عرضه بنزین در جایگاه های سوخت کل کشور هم در دستور کار قرار دارد.

همزمان با آغاز دور جدید سفرهای تابستانی مصرف بنزین در حالی با افزایش قابل توجه ای همراه شده است که آمارهای رسمی منتشر شده نشان می دهد در ماه مبارک رمضان متوسط مصرف بنزین کشور کاهشی در مجموع ۴۰۰ میلیون لیتری را تجربه کرده بود.

مصطفی کشکولی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، پیش از این اعلام کرده بود: پیش بینی می‌شود با توجه به تعطیلات تابستانی، مصرف بنزین فراتر نیز برود و به روزانه بیش از ۷۰ میلیون لیتر برسد.

برنامه زمان بندی جدید عرضه بنزین یورو ۴

این مقام مسئول همچنین در خصوص آخرین وضعیت عرضه بنزین با استاندارد یورو چهار در کلانشهرهای کشور، بیان کرد: هم اکنون عرضه بنزین با استاندارد یورو ۴ اتحادیه اروپا در کلانشهرهای تهران، کرج، اراک و تبریز آغاز شده است.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی پالایش و پخش نفتی حجم عرضه بنزین با استاندارد یورو ۴ در کلانشهرهای کشور را بیش از ۱۷ میلیون لیتر در روز عنوان کرد و افزود: علاوه بر این، به زودی عرضه بنزین در کلانشهرهای مشهد مقدس، اصفهان، اهواز و شیراز هم آغاز خواهد شد.

کاظمی با یادآوری اینکه تا آبان ماه امسال عرضه بنزین با استاندارد یورو ۴ در اصفهان، اهواز و آبادان آغاز می شود، تاکید کرد: با بهره‌برداری از طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان و راه اندازی مجدد واحد آلکیلاسیون پالایشگاه آبادان تا آبان ماه سال جاری عرضه گسترده بنزین یورو ۴ در این شهرها آغاز خواهد شد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه برای عرضه بنزین در مشهد مقدس تغییراتی در شبکه خطوط لوله و برخی از تلمبه خانه ها در دستور کار قرار گرفته است، گفت: از این رو با اعمال تغییراتی در تلمبه خانه تهران و برخی از خطوط لوله امسال عرضه بنزین با استاندارد یورو چهار هم در این کلانشهر آغاز خواهد شد.

جزئیات عرضه گازوئیل پاک در کلانشهرها

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در تشریح آخرین وضعیت عرضه گازوئیل با استاندارد یورو ۴ و ۵ در کلانشهرهای کشور هم توضیح داد: هم اکنون به طور متوسط روزانه حدود ۲۴ تا ۲۵ میلیون لیتر گازوئیل با استانددارد یورو ۴ در برخی از کلانشهرهای کشور توزیع می شود.

این مقام مسئول با اعلام اینکه در شرایط فعلی گازوئیل یورو ۴ در جایگاه های سوخت تهران، اراک، مشهد مقدس و کرج توزیع و عرضه می شود، تصریح کرد: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری با افزایش ظرفیت تولید، حجم عرضه گازوئیل با استاندارد یورو ۴ و ۵ اتحادیه اروپا در سایر کلانشهرهای کشور آغاز شود.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386