جمعه, 15 آذر 1398 ساعت 11:38 ب ظ - 12(Dec) 06 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

image 

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای برای تضمین سلامت محصولات کشاورزی از نظر حد مجاز باقی‌مانده کود و سم در محصولات کشاورزی و دامی و شیلاتی، مجازاتی را برای متخلفان از احکام مربوط به آن تعیین کردند.

به گزارش آی نیوز به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس با تصویب ماده ۹ لایحه حفاظت از خاک، سازمان ملی استاندارد را مکلف کرد با همکاری وزارت بهداشت، سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تهیه استاندارد انواع کود، آفت کش‌ها، سم و بهبود دهنده‌های رشد گیاه اقدام کند.

به موجب مصوبه مجلس وزارت جهاد کشاورزی مکلف است با همکاری وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست، نسبت به تهیه دستورالعمل افزایش انواع کود، آفت‌کش‌ها، سم و بهبود دهنده‌های رشد گیاه بر مزارع و واحدهای تولید کشاورزی ، دامی و شیلاتی اقدام کند.

نمایندگان مجلس همچنین وزارت بهداشت را مکلف کردند با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، نسبت به تعیین حدود مجاز، باقی مانده انواع کود، آفت کش‌ها، سم و بهبود دهنده‌های رشد گیاه و محصولات کشاورزی، دامی و شیلاتی اقدام کند.

به طوری که محصولات مذکور هیچ گونه تهدیدی برای سلامت انسان نباشد.

طبق تبصره این ماده عدم رعایت دستورالعمل‌ها و مقررات این ماده جرم محسوب می‌شود و متخلف علاوه بر جبران خسارت و پرداخت جزای نقدی تا دو برابر ارزش کالا باید مواد مزبور را جمع آوری، مرجوع و با نظارت وزارت جهاد کشاورزی با هزینه خود معدوم کند.

این ماده با ۱۷۱ رای موافق، ۹ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۳۱ نماینده حاضر به تصویب رسید.

انتهای پیام

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386