دوشنبه, 05 خرداد 1399 ساعت 09:45 ق ظ - 05(May) 25 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت افزایش بازدهی انرژی و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تاکید کرد و گفت: گسترش استفاده از نور به عنوان یک منبع مهم انرژی باید بخشی از تلاش‌ها در این راستا باشد.

 

اسماعیل جبارزاده در مراسم افتتاحیه سال جهانی نور در آذربایجان شرقی که در تالار اندیشه ایل‌گلی تبریز برگزار شد، با اشاره به نقش نور در علوم و دانش‌های بشری و فرهنگ و هنر، خاطرنشان کرد: علم نور پرچمدار انقلابی بزرگ در پزشکی، کشاورزی و انرژی و یکی از پایه های ارتباطات مدرن است و این علم موجب یک دگرگونی عظیم در قرن حاضر شده است.
وی با اشاره به این که فناوری نور می‌تواند راه‌های عملی مفیدی برای مشکلات جهانی ارایه کند، افزود: تکنولوژی‌های مرتبط با نور نقش مهمی در دستیابی به اهداف توسعه پایدار و مقابله با تغییرات آب و هوا دارند.
 جبارزاده تمرکز بر اهداف مبتکرانه در جهت افزایش بازدهی انرژی و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را مورد تاکید قرار داد و افزود: نور خورشید به عنوان منبع اصلی نور و یک انرژی پاک می‌تواند جایگزین دیگر منابع انرژی موجود باشد.
 وی بیان کرد: علم نور در آینده نزدیک نقش بسزایی در عرصه‌های صنعتی، درمانی، تولیدی و رفاهی ایفا کرده و نسبت به حال حاضر محیطی امن‌تر، سالم‌تر و سازنده‌تر برای بشر خواهد ساخت.
 استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر آگاه‌سازی مردم با نقش و اهمیت نور در جوامع بشری، افزود: سال جهانی نور بهانه‌ای برای گسترش همکاری‌های علمی به ویژه در کشورهای در حال توسعه و استفاده از ذهن‌های جوان برای ساختن یک زندگی ایده‌آل خواهد بود.
 سال 2015 از سوی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) به نام سال جهانی نور نامگذاری شده است

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386