دوشنبه, 06 بهمن 1399 ساعت 12:43 ق ظ - 01(Jan) 25 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

 استاندار آذربایجان شرقی از حمایت کامل از فعالیت‌های اکتشافی سازمان زمین‌شناسی در استان خبرداد و گفت: استفاده از ظرفیت‌های فوق‌العاده معدنی و ایجاد زنجیره های تولیدی در این بخش از اولویت‌های استان است.

 

به گزارش آی نیوز به نقل از ایرنا، محمدرضا پورمحمدی در دیدار رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی گفت: ظرفیت معادن مکشوه در مقایسه با پیش‌بینی ذخایر معدنی استان بسیار ناچیز است و در همین راستا یکی از برنامه‌های مهم مدیریت استان، استفاده از این ظرفیت فوق‌العاده و بهره‌برداری بهتر از ذخایر معدنی است.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین افزود: در این زمینه از سازمان زمین‌شناسی برای کشف، تعیین محدوده و صیانت از ذخایر و پهنه‌های معدنی استان انتظار همکاری داریم.

وی با انتقاد از خام‌فروشی ذخایر معدنی افزود: استخراج معادن تنها در صورتی مفید است که تبدیل به زنجیره تولید و در نتیجه ارزش افزوده و ایجاد ثروت و رفاه شود. فعالیت‌های گسترده معدنی در مجتمع مس سونگون باید منجر به ایجاد یک شهرک صنعتی مس شود و در غیر این صورت دردی از مشکلات استان دوا نخواهد شد.
معاون وزیر و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور هم در این دیدار با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی استان معدنی است، گفت: سازمان زمین‌شناسی تمام تلاش خود را برای اکتشاف ذخایر معدنی در این استان به کار می‌گیرد و یقین داریم که تلاش‌ها به نتیجه خوبی خواهد رسید.
علیرضا شهیدی با اشاره به آغاز شناسایی پهنه‌های معدنی کشور با استفاده از ژئوفیزیک هوایی، گفت: تاکنون یک نمونه از این عملیات در آذربایجان شرقی انجام شده که نتیجه آن شناسایی ظرفیت خوبی از ذخایر مس، آهن و طلا بوده است.
وی افزود: تا پایان تابستان نیز یک عملیات دیگر در منطقه اهر و کلیبر انجام می‌شود که با توجه به هزینه‌بر بودن این عملیات نیازمند حمایت هستیم.
شهیدی همچنین تدوین اطلس نقشه‌های سازمان زمین‌شناسی را از مهم‌ترین اقدامات این سازمان برای کاهش ریسک اکتشاف معادن عنوان کرد.‏

وی، گفت: فعالان بخش خصوصی با استفاده از اطلاعات این اطلس، با اطمینان خاطر بیشتری در بخش معدن سرمایه‌گذاری می‌کنند.
در این دیدار تفاهم‌نامه مطالعه و بررسی‌های زمین‌شناسی، معدنی و تهیه نقشه‌های پایه استان به امضای استاندار آذربایجان شرقی و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور رسید.
هدف از این تفاهم‌نامه، تقویت و پیشبرد پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی استان، توسعه ارتباطات علمی، پژوهشی و آموزشی، تبادل اطلاعات فنی، هم‌افزایی ظرفیت‌های علمی و تقویت مناسبت‌های اجرایی و رفع چالش‌های زمین‌شناختی استان است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386