چهارشنبه, 13 مرداد 1400 ساعت 05:37 ب ظ - 08(Aug) 04 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی از اشتغال زایی برای سه هزار و 700 نفر مددجو با هزینه‌ای بالغ بر 110 میلیارد تومان خبرداد و افزود: برای یک هزار مددجو یا فرزندان مددجویان نیز در کارخانجات و شرکت‌ها کاریابی شده است.


خالد سیار  تشریح کرد: بر اساس برنامه اشتغال سال 98، کمیته امداد آذربایجان شرقی موظف به اشتغال زایی برای 9 هزار و 500 مددجو با احتساب 272 میلیارد تومان اعتبار  است که 31 درصد این اعتبار از صندوق توسعه ملی یا اشتغال پایدار روستایی، شش درصد اعتبار از منابع داخلی کمیته امداد و 63 درصد نیز براساس بند ب تبصره 16 قانون بودجه 98 به کمیته امداد استان اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: این تعداد اشتغال نسبت به سال گذشته که شامل اشتغال زایی برای 6500 نفر بود، 30 درصد رشد داشته است؛ هم‌چنین سرانه اشتغال که در سال گذشته حداکثر 20 میلیون تومان بود نیز امسال با افزایش 2.5 برابری روبه رو بوده و به مبلغ 50 میلیون تومان رسیده است.
وی متذکر شد: پرونده تمامی این مددجویان در بانک‌ها وجود دارد و به مرور زمان و در حد توان بانک‌ها، این مبالغ پرداخت شده و تا پایان بهمن ماه سال جاری تمامی 9500 نفر مددجو استان، جذب کار می‌شوند.
بسته تشویقی برای کارفرمایان در قبال ایجاد شغل برای مددجویان
سیار در خصوص اقدامات کاریابی برای مددجویان استان، اظهار کرد: برای هر کدام از کارفرمایانی که برای مددجویان شغل ایجاد کرده و حداقل حقوق قانون کار سال جاری را پرداخت کنند، یک بسته تشویقی درنظر گرفته شده است؛ این بسته شامل پرداخت حق بیمه کارفرما به مدت دو سال مشروط بر فعالیت و اشتغال مددجو به مدت پنج سال در کارخانه موردنظر است.
وی ادامه داد: کارفرمایان می‌توانند به جای استفاده از این بسته تشویقی، به ازای ایجاد شغل برای هر فرد مددجو، وام 50 میلیون تومانی با بهره حداکثر شش درصد دریافت کنند؛ به دلیل اطمینان از ایجاد شغل، فقط زمانی که لیست این افراد از سوی تامین اجتماعی به ما ارسال شود، مشوق خود را پرداخت می‌کنیم.
وی اعلام کرد: وام‌های اشتغال مددجویان در بخش‌های مختلفی مانند صنایع دستی، دامپروری، کشاورزی و حمل و نقل پرداخت می‌شود؛ 63 درصد مددجویان روستایی و 37 درصد مددجویان شهرنشین از این وام بهره مند می‌شوند که تاکنون 60 درصد این وام‌ها را مددجویان مرد و 40 درصد مابقی را زنان و یا یکی از اعضای خانواده دریافت کرده‌اند.
طرح آموزش مهارت به مددجویان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی از طرح آموزش مهارت به مددجویان کمیته امداد خبر داد و افزود: از حدود  8200 نفر معرفی شده به مراکز فنی حرفه‌ای حدود هفت هزار نفر طی هشت ماهه سال جاری در دوره‌های فنی حرفه‌ای شرکت کرده‌اند تا با کسب مهارت در دوره‌های مختلف آموزشی بتوانند طرح‌های مختلف خود را عملی کنند.
"راهبری شغلی" اقدامی برای پایداری طرح‌های اشتغال
وی از اقدام جدید کمیته امداد در راستای پایداری طرح‌های اشتغال به نام "راهبری شغلی" خبرداد و گفت: راهبری شغلی شامل یک فرد متخصص و کارآفرین می‌شود که رسیدگی به امور ایجاد اشتغال پایدار افراد را برعهده می‌گیرد.
وی ادامه داد: این راهبر شغلی پس از بررسی، کارشناسی و تایید در دفتر مرکزی کمیته امداد انتخاب می‌شود که در این راستا مددجویان می‌توانند با ثبتنام داوطلبانه، درخواست فعالیت بر اساس روش این فرد متخصص را کنند؛ با عقد یک قرارداد بین مددجو و فرد متخصص، مقرر می‌شود تا فرد راهبر از مراحل صفر تا صد اشتغال زایی در کنار مددجو بوده و مراقبت از نفع مددجو را ضمانت می‌کند.
وی اعلام کرد: کمیته امداد امام (ره) آماده است تا نیروی کار به همراه بسته تشویقی مدنظر را در اختیار کارگاه‌ها و کارخانه‌های موفق که به نیروی کار نیاز دارند، قرار دهد.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386