سه شنبه, 30 دی 1399 ساعت 12:58 ب ظ - 01(Jan) 19 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

رییس اداره حفاظت محیط زیست مراغه از برگزاری نخستین همایش ملی «سهند، حفاظت و توسعه پایدار» در این شهرستان خبرداد.


غلامرضا زارعی روز چهارشنبه گفت : این همایش در راستای معرفی اکوسیستم و محیط زیست کوه سهند به مدت یکروز و با حضور اساتید و صاحب نظران محیط زیست از سراسر کشور، ۲۷ آذر ماه جاری به میزبانی دانشگاه مراغه برگزار می شود.
وی ادامه داد: این همایش با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، وزارت جهاد کشاورزی، فرمانداری و دانشگاه مراغه اجرا می شود.
زارعی اضافه کرد: تاکنون ۱۵ مقاله تخصصی و علمی در زمینه و محورهای مختلف به دبیرخانه این همایش ارسال شده که در روز همایش مقاله های منتخب ارایه خواهند شد.
وی گفت: آمایش و برنامه ریزی راهبردری توسعه سهند، محیط زیست و تنوع زیستی سهند و مشکلات و راهکارها و جایگاه سهند در برنامه های توسعه ملی و منطقه ای از جمله محورهای این همایش است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست مراغه افزود: پتانسیل های گردشگری طبیعی سهند، فرصت ها و تهدیدها، تغییرات اقلیم و تاثیرات آن بر گونه های گیاهی و زیستی سهند، مخاطرات محیطی و انسانی سهند نیز از جمله محورهای این همایش ملی است.
زارعی اضافه کرد: توالی اکولوژیک سهند و تغییرات آن، ژئومورفولوژی سهند، زمین شناسی سهند، تحلیل وضعیت، سکونت و معیشت اجتماعات شهری، روستایی و عشایری در سهند با تاکید بر فرصت ها و چالش ها از دیگر محورهای این همایش خواهد بود.
کوه سهند با سه هزار و ۷۰۷ متر ارتفاع به دلیل انبوه گیاهان، چمن‌زارها، گلزارها و مراتع به عروس کوه‌های ایران مشهور است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386