پنج شنبه, 13 آذر 1399 ساعت 01:19 ب ظ - 12(Dec) 03 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

یک کارشناس حوزه کار معتقد است وقوع مشکلات اخیر در کشور نباید باعث غفلت دولت از مسئله افزایش حقوق کارگران شود.

 

به گزارش ای نیوز ، اقتصاد آنلاین  حمید حاج اسماعیلی با اشاره به تعیین رقم 4میلیون و 970هزار تومان برای سبد معیشت کارگران گفت: چند سال است که رقم سبد معیشت کارگران تعیین می‌شود که البته تاثیر چندانی بر تعیین رقم دستمزد نداشته و کار موثری به نظر نمی‌آید.

وی افزود: متاسفانه به نظر می‌رسد که دولت قصد دارد با توجه به همان 15درصد افزایش حقوقی که برای کارمندان در نظر گرفته برای افزایش دستمزد کارگران هم تصمیم بگیرد، اما این درحالیست که حتی افزایش حقوق 30درصدی هم کفاف زندگی کارمندان را نمی‌دهد.

این کارشناس حوزه کار ادامه داد: مسائلی مانند تبعات ناشی از افزایش قیمت بنزین و یا تورم به دلیل اقتصاد متلاطمی که کشور ما دچار آن است در سال آینده هم زندگی را برای کارگران سخت تر خواهد کرد و دولت باید فکری اساسی برای وضعیت کارگران بکند.

حاج اسماعیلی ادامه داد: کمک‌های غیرنقدی دولت به کارگران مثل بن خواروبار و یا تسهیلات مسکن در قالب مبالغ 10، 20 و 50 میلیون تومانی با سررسیدهای بلندمت و سود کم امسال بیشتر از هر سال دیگری باید در دستور کار دولت قرار بگیرد و تنها نباید به کمک‌های نقدی اکتفا کرد.

وی با بیان اینکه بهتر است دولت انعطاف خود را در مقابل افزایش حقوق کارگران بیشتر کند، تاکید کرد: همچنین کارگران هم باید ابزار چانه‌زنی خود را افزایش دهند و بهتر است که به جای کارفرمایان طرف حسابشان خود دولت باشد زیرا در شرایط فعلی راضی کردن کارفرمایان کار بسیار سختی خواهد بود.

این کارشناس حوزه کار در پایان تاکید کرد: با توجه به شرایط امروزه کشور و شیوع بیماری کرونا و بسیاری مشکلات دیگر به نظر می‎رسد دولت از مسئله حقوق کارگران غافل شده است و بهتر است که هرچه سریعتر تصمیم درستی در این رابطه اتخاذ کند؛ البته من فکر می‌کنم افزایش دستمزدی کمتر از 35درصد برای کارگران در نظر گرفته نخواهد شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386