شنبه, 04 بهمن 1399 ساعت 09:10 ب ظ - 01(Jan) 23 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

وضعیت مراکز اقامتی بعد از شیوع کرونا؛

.تبریز- نایب‌رئیس جامعه حرفه‌ای هتل و هتل‌آپارتمان‌های استان آذربایجان‌ شرقی با اشاره به وضعیت مراکز اقامتی بعد از شیوع ویروس کرونا، از کاهش ۹۹ درصدی اشغال تخت هتل‌ها در نوروز ۹۹ خبر داد.


کریم رسول‌زاده قبل از ظهر امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه گردشگری به عنوان صنعتی که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده است، گفت: از آغاز اسفند ماه و با شیوع ویروس کرونا و لغو یا تعویق سفرها به استان، تمامی رزروهای گروهی و فردی هتل و هتل‌آپارتمان‌های آذربایجان شرقی کنسل شده است.
رسول‌زاده با اشاره به اینکه اصولاً هتل‌ها به عنوان اماکن پشتیبان مراکز درمانی در شرایط اپیدمی بیماری‌ها امکان تعطیلی کامل ندارند، افزود: با این حال در همراهی کامل با مراجع ذیربط از ابتدا، تابع تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با بیماری کرونا بوده‌ایم، به طوری که بیش از پنجاه درصد هتل و هتل‌آپارتمان‌های استان تعطیل شده‌اند که فهرست آن‌ها به ستاد اعلام شده است و در مواردی که تعطیل نشده است نیز سخت‌گیرانه‌ترین ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی را پیاده کرده‌ایم و پس از تصمیم ستاد مذبور برای عدم پذیرش میهمان در نوروز فعالیت هتل‌های یاد شده به حداقل ممکن کاهش یافته است.
نایب رئیس جامعه هتل و هتل‌آپارتمان‌های آذربایجان‌شرقی ادامه داد: از ظرفیت یازده هزار و پانصد تخت اقامتی در استان، از روز ۲۸ اسفند تا ۳ فروردین، به طور متوسط روزانه بین ۵۰ تا ۷۰ تخت اشغال بوده است که این عدد کمتر از یک درصد تخت‌های اقامتی در استان است و به عبارت دیگر ۹۹ درصد ظرفیت هتل‌های استان خالی است.
رسول‌زاده اضافه کرد: بخشی از این عدد شامل مشتریان ثابت هتل‌ها اعم از فوتبالیست‌ها، کارکنان شرکت‌های خارجی و داخلی و … می‌شود.
او خاطرنشان کرد: تمامی پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در هتل‌ها در حال اجرا است و این اقدامات به صورت روزانه توسط بازرسان اداره‌کل و جامعه مورد بازدید و نظارت قرار می‌گیرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386