دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 05:12 ب ظ - 01(Jan) 27 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

تازه‌ترین نقشه جامع  زمین‌شناسی تبریز در نشستی با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی رونمایی شد.

این نقشه به همت کارشناسان فنی سازمان زمین‌شناسی و اکنشافات معدنی کشور در مقیاس یک در 25 هزارم و در قالب پروژه ژئودینامیک آذربایجان که با همکاری مهندسان کشور سوییس در آذربایجان شرقی اجرا می‌شود تهیه شده است.
دراین نفشه جزئیات بیشتری از گسل تبریز در شاخه‌های مختلف و در محدوده‌های شمال و شمال شرقی آن مشخص شده و اطلاعات زمین‌شناسی آن کارآمدتر و به‌روزتر شده است.
به گفته کارشناسان، اطلاعات و آورده‌های این نقشه علاوه بر مراکز علمی و دانشگاهی به عنوان ابزار کار مناسب مهندسان و دستگاه‌های اجرایی و عمرانی دارای کاربردهای تازه و فنی در ساخت و سازهای شهری و توسعه فعالیت‌های عمرانی است.
معاون عمرانی استاندارآذربایجان شرقی در این نشست با قدردانی از تلاش مهندسان و کارشناسان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: امیدواریم نقشه جامع  زمین‌شناسی تبریز به نحو شایسته ازسوی مهندسان و دستگاه‌های اجرایی و شهرداری در ساخت و سازها و طرح‌های عمرانی مورد استفاده قرار گیرد.
محمدصادق پورمهدی با تاکید بر رویکرد مقاوم‌سازی در ساخت و سازهای شهری و طرح‌های عمرانی، تصریح کرد: با توجه به گسل تبریز رعایت استانداردهای ساختمانی و بحث مقاوم سازی درهمه امور عمرانی مورد تاکید مدیریت استان بوده و دستورالعمل های اجرایی دراین ارتباط با دقت اعمال می شود.
وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی گسل تبریز اعلام کرد: تلاش می کنیم برنامه توسعه شهری را به مناطق خارج از گسل و یا دارای گسل کمتر سوق دهیم و این رویکرد باید با جدیت از سوی مهندسان و دستگاه های اجرایی و شهردای دنبال شود.
پورمهدی افزود: در بحث نظام مهندسی و شهرداری آیین نامه های 2800 به طور جدی اجرا می شود و در عین حال که امیدوارم هرگز شاهد زلزله نباشیم اما باید همواره آمادگی مقابله با حوادث طبیعی را نیز داشته باشیم.
معاون عمرانی استاندارآذربایجان شرقی پشنهاد کرد نقشه جامع زمین شناسی تبریز برای استفاده بیشتر و در سطح ملی در دفترچه آیین نامه های ساختمانی وزارت راه و مسکن و شهری ارایه شو.
پورمهدی همچنین بر پرهیز موازی کاری در دستگاه های فنی و اجرایی تاکید کرد و با اشاره نام‌گذاری امسال به نام همدلی و همزبانی دولت و ملت خواستار همکاری و ارتباط بیشتر میان دستگاه های اجرایی به ویژه توسعه مناسبات با مراکز علمی و دانشگاهی شد.

 

 

 

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386