پنج شنبه, 08 خرداد 1399 ساعت 05:36 ق ظ - 05(May) 28 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

با توجه به اهمیت ژئواکونومیک استان آذربایجان شرقی و همجواری با کشورهای مهم منطقه و مبادلات تجاری این استان با کشورهای پیرامون، میزهای تخصصی صادراتی کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان و روسیه با همکاری استانداری آذربایجان شرقی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز تشکیل شده است.

 

هدف از تشکیل این میزهای تخصصی، پررنگ‌تر کردن نقش صادراتی استان و ایفای نقش در جهت توسعه همه‌جانبه ملی و منطقه‌ای است.
در این راستا اولین جلسه هماهنگی دبیران میزهای تخصصی صادراتی با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی تشکیل شد.
داود بهبودی، معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره به اهمیت تشکیل میزهای صادراتی و نقش مهم آنها در توسعه تجارت خارجی، اظهار داشت: با استقرار کامل این میزها در اتاق بازرگانی و ایجاد تعامل بین آنها و بخش خصوصی و دولت، شاهد رونق تجارت خارجی در استان خواهیم بود.
وی افزود: دبیران میزهای صادراتی با ایجاد پایگاه اطلاعاتی و اطلاع‌رسانی با مشارکت همه گروه‌های دخیل در تجارت خارجی، در ارایه تسهیلات مناسب به بخش خصوصی به دولت کمک کنند.
بهبودی با تاکید بر این که دولت بسترساز فعالیت بخش خصوصی است، گفت: بخش خصوصی باید در حوزه صادرات، نقش محوری ایفا کند و دولت نیز به عنوان بسترساز و تسهیل‌گر عمل خواهد کرد.
وی افزود: مهم‌ترین ویژگی میزهای تخصصی تجاری اثربخش بودن آنها در حوزه تجارت خارجی است و در واقع این میزها حلقه ارتباطی دولت و بخش خصوصی خواهند بود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان آذربایجان شرقی بر افزایش تعامل بین دولت و بخش خصوصی در این حوزه تاکید کرد و گفت: تجارت خارجی نباید تنها محدود به بخش‌های خاصی شود و باید از ظرفیت همه بخش‌ها استفاده کنیم.
وی، ایجاد اشتغال و حرکت به سمت رشد و توسعه را نیازمند نگرش جامع به مقوله صادرات دانست و افزود: صادرات تنها به معنی صدور کالا یا انجام پروژه در کشورهای دیگر نیست، بلکه انتقال خدمات و دانش فنی نیز در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد.
بهبودی همچنین تدوین ساز و کاری مشخص برای تشکیل میزهای تجاری خارجی را خواستار شد و بر اولویت‌بندی مسایل و حوزه‌های مورد علاقه بخش خصوصی در این زمینه تاکید کرد.
دبیران میزهای تخصصی صادراتی کشورهای عراق، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان و روسیه نیز در این جلسه ضمن قدردانی از حمایت‌های استانداری آذربایجان شرقی از شکل‌گیری این میزها، خواستار تعریف جایگاه تشکیلاتی برای میزهای تجاری، تسهیل فعالیت بخش خصوصی در بازار کشورهای همسایه، تسهیل و شفاف‌سازی قوانین و مقررات بانکی و گمرکی و تدوین بسته جامع مسایل و مشکلات تجارت خارجی شدند.
آنها همچنین با تاکید بر نقش میزهای تجاری در توسعه و رونق اقتصادی، از آمادگی بخش خصوصی برای تجارت ترجیحی با کشورهای همسایه به عنوان راهکار اساسی توسعه صادرات خبر دادند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386