سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 11:52 ب ظ - 01(Jan) 21 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 نماينده ولى فَقيه در استان و امام جمعه تبريز در مراسم اعلام تبريز به عنوان شهرجهانى فرش، صادرات فرش را جايگزين مناسبي براى نفت دانست و از مسؤولين خواست براى رونق صنعت فرش و صادرات آن تدابير موثرى اتخاذ كنند.


به گزارش آی نیوز، آيت الله مجتهد شبسترى ضمن اشاره به جايگاه هنر و صنعت در دين اسلام، گفت: در قرآن كريم واژه و عبارت صنعت ٦ بار مورد استفاده قرار گرفته و اين موضوع، گواه أهميت و قداست هنر و صنايع دستى است و بيانگر اين نكته كه خداوند متعال صاحب حرفه و صاحب هنر  أمين و درستكار را دوست مى دارد.
وي جلب مشاركت عمومى در رونق حرفه هاي مختلف را مؤثر دانست و افزود: كمك ها و مشاركت هاى شهروندان در زمينه تشكيل تعاونى براى حرف گوناگون و ارائه كمك هاى فكرى موجب پيشرفت و دوام و بقاى جامعه مى شود.
نماينده ولى فَقِيه در استان متذكر شد: براي مديريت بهينه جامعه كشور، رواج صنعت و توليد به عنوان يك أصل مورد تاكيد مقام معظم رهبرى و دولت محترم است كه بايدمسوولين اين مهم را پيگيري كنند.
امام جمعه تبريز در ادامه به ارزش فرش و مشكلات بافت آن اشاره و تصريح نمود: تبريز شهر هنرمنداني است كه با وجود سختى هاي اين هنر همچنان به توليد فرش هاى با ارزش و زيبا مى پردازند.
آيت الله مجتهد شبسترى در بخش ديگرى از سخنان خود به موضوع صادرات فرش و أهميت آن پرداخت و گفت: تا چند سال پيش صادرات فرش به ممالك اروپايي از رونق خوبى برخوردار بود؛ اما متاسفانه در حال حاضر با ركود نسبى در اين حوزه مواجه هستيم كه اميدوارم دولتمردان و نمايندگان مجلس در راستاي رونق مجدد صادرات فرش تدابيرى بينديشند.
وي صادرات فرش را جايگزين مناسبي براى صدور نفت دانست و تاكيد كرد: صنعت فرش و عوايد آن مصداق مناسبي براى اقتصاد مقاومتى است و اميدواريم با تقويت توليد و صادرات فرش بتوانيم وابستگى اقتصاد كشور به نَفت را كمتر كنيم.
امام جمعه تبريز همچنين به نقش فرش و توليد آن در جامعه تبريز اشاره نمود و يادآور شد: ركودى كه درصنعت فرش ايجاد شده موجب بيكارى و قطع روزى تعداد زيادى از بافندگان فرش شده است كه انشالله با انتخاب تبريز به عنوان شهرجهانى فرش از سوى شوراى بين المللى صنايع دستى و تحركى كه به واسطه اين انتخاب ايجاد مى شود، شاهد از بين رفتن مشكلات فوق باشيم.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386