شنبه, 23 آذر 1398 ساعت 09:26 ب ظ - 12(Dec) 14 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته شاهد انتشار دو خبر مهم و مثبت سیاسی و اقتصادی بود که در جریان آن اندکی از فضای رکودی فاصله گرفت و توانست امید را به تالار شیشه‌ای بازگرداند.


به گزارش ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته با دو خبر مهم در حوزه سیاسی و اقتصادی مواجه شد. تصویب کلیات و جزئیات برجام در مجلس و همچنین سخنان مهم رئیس جمهور در خصوص وضعیت اقتصادی و خروج از رکود خبرهایی بود که توانست بورس تهران را بعد از ماه‌ها رکود تکان داده و به مدار مثبت بکشاند.
این رشد که در روز چهارشنبه و بعد از صحبت های امیدوارکننده رئیس جمهور در خصوص جهش اقتصادی و خروج از رکود و همچنین کاهش نرخ سپرده قانونی بانکها رخ داد، بورس تهران را بعد از مدتها رکود عمیق تکان داد و موجب ایجاد جو مثبت در بازار سرمایه شد.علاوه بر صحبت های مهم رئیس جمهور در خصوص وضعیت اقتصادی، در هفته گذشته کلیات و جزئیات برجام در مجلس به تصویب رسید و موجب از بین بردن مهم ترین ترس و ابهام سهامداران در این خصوص شد.
به این ترتیب بورس تهران آخرین روز معاملاتی خود را با صحبت‌های رئیس جمهور در خصوص جهش اقتصادی و کاهش سپرده قانونی بانکها به پایان رساند و با امیدواری ناشی از بهبود وضعیت اقتصادی به استقبال هفته آیند رفت.این دو خبر مهم سیاسی و اقتصادی کافی بود تا بورس بی انگیزه و ناامید تهران که به دلیل افت شدید قیمت ها با خروج سرمایه سهامداران و بی اعتمادی آنها مواجه شده بود، دوباره مثبت شده و نشانه های کوچکی از ورود مجدد سرمایه را مشاهده کند.
بر این اساس در هفته معاملاتی گذشته به خصوص روزهای پایانی معاملات مجددا صف‌های خرید در بورس تهران شکل گرفت و سهامداران خرد برای خرید سهام با یکدیگر به رقابت پرداختند. تمایل سهامداران به خرید و در نتیجه رشد قیمت سهام شرکتها موجب شد تا شاخص بورس تهران که مدتها بود رنگ سبز را به خود ندیده بود، 584 واحد رشد کرده و به مرز 62 هزار واحد نزدیک شود.
به این ترتیب شاخص بورس تهران که در ابتدای هفته با روندی نزولی کار خود را آغاز کرده بود، در پایان هفته توانست رشد قابل قبولی را تجربه کند و در کانال 61هزار و 973واحد قرار بگیرد.
این اتفاقات علاوه بر رشد شاخص بورس، بر ارزش و حجم معاملات هم تاثیر گذاشت به طوری که در مجموع 2 هزار و 72 میلیون سهم به ارزش 4 هزار و 99 میلیارد ریال داد و ستد شد و ارزش و حجم معاملات رشد 35 و 20 درصدی را تجربه کرد.همچنین در هفته گذشته دفعات معاملات با 8 درصد رشد به بیش از 144 هزار دفعه رسید و تعداد خریداران نیز با 5.2 درصد به بیش از 44 هزار نفر بالغ شد.
روند صعودی بورس در حالی آغاز شده است که همچنان ابهامات زیادی در خصوص صنایع مطرح بورسی وجود دارد اما صحبت‌های امیدوار کننده رئیس جمهور در خصوص رشد اقتصادی و خروج از رکود بارقه‌هایی از امید را در دل سهامداران زنده کرده و در کنار اجرای رسمی برجام در روزهای آینده می‌تواند مسیر جدیدی را پیش روی بازار سرمایه قرار دهد و همانطور که اکثر کارشناسان پیش‌بینی کردند موجب آغاز روند صعودی بورس بعد از افت طولانی مدت قیمتها از نیمه دوم سال شود.
منبع: ایسنا

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386