شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 12:47 ق ظ - 12(Dec) 07 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و به منظور رفع نيازهاي زير ساختي در محور گردشگرپذير شمال استان :
6 طرح گردشگري شهرستان كليبر افتتاح شد

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي از افتتاح شش طرح گردشگري همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس  در شهرستان كليبر خبر داد.

مهندس تراب محمدي در حاشيه آغاز بهره برداري از اين پروژه ها و در گفتگو با خبرنگاران افزود: محور شمالي استان از مقاصد مهم و گردشگرپذير آذربايجان شرقي است كه با اتمام مطالعات طرح جامع و تفضيلي گردشگري اجراي زير ساخت هاي گردشگري از چند سال پيش تا كنون در آن آغاز شده است.
وي خاطرنشان كرد: بر همين اساس از مسير تبريز تا كليبر در جاده ها مجتمع هاي رفاهي بين راهي با امكانات بوفه، رستوران، نمازخانه و سرويس هاي بهداشتي و نيز كمپ هاي گردشگري احداث شده است.
محمدي با اشاره به اين شش پروژه افتتاح شده تشريح كرد: مجتمع سرويس بهداشتي و نمازخانه و فروشگاه آغچه قشلاق در 15 كيلومتري شهر كليبر يكي از طرح هايي بود كه به بهره برداري رسيد.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان با بيان اينكه كمپ گردشگري قلعه دره سي كليبر با اين افتتاح ها از نظر زير ساختي تكميل شده و آماده توسعه پس از واگذاري به بخش خصوصي است، افزود: پيش از اين چهار مجتمع سرويس بهداشتي در اين كمپ احداث شده بود كه امروز امكاناتي نظير نمازخانه، راه دسترسي به طول 500 متر و مخزن شش هزار ليتري آب آشاميدني نيز تامين شده است.
محمدي مسير سرسبز كليبر به آينالو را ديگر مسير گردشگري اين منطقه خواند كه سال گذشته سرويس هاي بهداشتي در آن افتتاح شده و امسال نيز كمپ شجاع آباد با امكاناتي نظير نمازخانه و سرويس هاي بهداشتي و فروشگاه در اين محور تجهيز شد.
وي راه اندازي سرويس هاي بهداشتي در كمپ گردشگري مكيدي و روستاي اسكلو را از ديگر طرح هاي بهره برداري شده در اين منطقه برشمرد.
اين مقام مسئول با اشاره به طرح هاي در دست احداث در كليبر نيز تصريح كرد: آخرين سرويس بهداشتي در سه راهي آينالو در دست ساخت بوده و داخل كمپ آينالو با امكانات 40 آلاچيق، بازسازي سرويس هاي بهداشتي و مجتمع رفاهي شامل نمازخانه و فروشگاه امسال تكميل و راه اندزاي مي شود.
محمدي خاطرنشان كرد: ساخت تاسيسات گردشگري و رفاهي در حاشيه رود ارس، روستاي مردانقم، سياه رود، جاده جديد جانانلو و سد خداآفرين نيز در دست كار قرار دارد كه با اتمام و بهره برداري از آنها ديگر در شمال استان هيچگونه مشكل زير ساختي و رفاهي براي گردشگران وجود نخواهد داشت.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386