پنج شنبه, 10 مهر 1399 ساعت 05:30 ق ظ - 10(Oct) 01 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به دیدار هفته گذشته با رییس جمهور، از دستور ویژه دکتر روحانی مبنی بر احصای موانع اجرای آزادراه تبریز- بازرگان و رفع سریع این موانع خبر داد

به گزارش آی نیوز ،دکتر اسماعیل جبارزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: در دیدار هفته گذشته با دکتر روحانی گزارشی از وضعیت پروژه حیاتی و راهبردی آزادراه تبریز- بازرگان را ارایه کردم و ایشان بر ضرورت تسریع در اجرای آن تاکید کردند.

وی اظهار کرد: رییس جمهور به طور ویژه به آقای نهاوندیان دستور دادند که علت تاخیر در اجرای این طرح استخراج شود و اگر احیانا کسی به طور عمدی در مسیر اجرای این طرح مهم مانع و تاخیر ایجاد می‌کند، شناسایی و با وی برخورد شود.

جبارزاده خاطرنشان کرد: طرح آزادراه تبریز- بازرگان به طول 270 کیلومتر و با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و 500 میلیون یورویی سرمایه‌گذار خارجی در سفر استانی هیات دولت به تبریز در اردیبهشت سال گذشته کلنگ‌زنی شد و قرار است در مدت چهار سال اجرایی شود.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: آقای دکتر روحانی همچنین بر لزوم تخصیص 100 درصدی باقی‌مانده اعتبارات سفر استانی هیات دولت به استان تاکید داشته و در موضوع جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در حوزه راه و ساخت نیروگاه نیز دستورهای ویژه‌ای صادر کردند.

وی افزود: در ارتباط با اقتصاد مقاومتی، رییس جمهور ایده استادشاگردی را برای اشتغال‌زایی بسیار پسندیدند و گفتند که طرح بسیار خوبی است و دستور دادند که این ایده نیز در قالب استاد- کارآموز به شکل ویژه‌ای پیگیری شود.

جبارزاده اضافه کرد: در خصوص بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان نیز بودجه اختصاص داده شده است، اما چون اساس‌نامه جدید تدوین شده و گستره فعالیت بنیاد چهار استان به مرکزیت تبریز را شامل می شود، هنوز نمی‌توانیم از این بودجه استفاده کنیم.

وی گفت: باید برای هر گونه تصمیم گیری در خصوص فعالیت های این بنیاد، هر چهار استان جمع شوند و البته در این دیدار تاکید شد که باید کارهای بنیاد با سرعت پیش رود.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: ما در آذربایجان شرقی بنا داریم کارها را با سرعت آغاز کنیم و بقیه سه استان دیگر نیز هر کدام در جای خود فعالیت کنند.

وی افزود: نخستین برنامه پیش روی بنیاد نیز اجرای برنامه ویژه سالگرد مشروطه در استان خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386