شنبه, 02 مرداد 1400 ساعت 12:53 ب ظ - 07(Jul) 24 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلاهی که در رابطه با مس سونگون به سر ما گذاشته‌اند خیلی گشادتر از این حرف‌هاست گفت: به بهانه استقلال شرکت یک سری امتیازات از ما گرفته‌اند و بخشی از مس سونگون را به تعطیلی کشاندند.

 

رضا علیزاده در جلسه شورای معادن استان با اشاره به اینکه مصوبه شورای عالی معادن در خصوص تفویض اختیار به استان‌ها یک نعمت است اظهار کرد: خواهشم از استاندار محترم این است که در جلساتی که مدیران دعوت می‌شوند حتما شرکت کنند تا این مصوبات را پیگیر باشیم.

وی با بیان اینکه کلاهی که در رابطه با مس سونگون به سر ما گذاشته‌اند خیلی گشادتر از این حرف‌هاست تصریح کرد: در این مصوبه فروش سالیانه کنسانتره مس سونگون ۱۳۰۰ میلیارد تومان است که ۱۰ درصد فروش تمام معادن ما نمی‌شود و در اساس یک کلاه گشاد به سر ما گذاشته اند.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  به بهانه استقلال شرکت یک سری امتیازات از ما گرفته‌اند گفت: سال ۱۳۹۲ به ما گفتند که طرح‌های توسعه شما را تعطیل کنیم و به شما امتیازاتی بدهیم  به این صورت که برای ما یک شرکت مستقل به نام شرکت مس آذربایجان تاسیس کردند و به صوت کاملا قانونی برای آن ۵ هیئت مدیره معرفی کرده‌اند در صورتی که در طول این ۴ الی ۵ سال یک عدد صورت جلسه هیئت مدیره نوشته نشده است.

وی با اشاره به اینکه به بهانه استقلال شرکت آمده‌اند و یک سری امتیازات از ما گرفته‌اند و به ریش افرادی که به عنوان هیئت مدیره گذاشته‌اند می‌خندند ادامه داد: هیئت مدیره‌ای که نه می‌تواند تصمیم بگیرد و نه می‌تواند صورت جلسه بنویسد و نه کار دیگری انجام دهد، چه کارکردی می‌تواند داشته باشد؟

علیزاده با بیان اینکه بنده خود به اداره دارایی مراجعه کرده و پرونده مالیاتی شرکت مس آذربایجان را بررسی کرده‌ام گفت: در دارایی گفتند در سال یکبار اظهارنامه سوری ۱۰۰ میلیون تومان گردش نامه مالی در سال! به ما می‌دهند.

وی در ادامه گفت: واقعا در مسئله مس به استان ما ظلم شده است چرا باید ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه شود و بعدا کارخانه‌ها را به بهانه این که روش را عوض می‌کنیم و هیدرو متالوژی می‌کنیم از سال ۹۲ به بعد ول کردند که بعد از سال‌ها در جلسه‌ای در حضور آقای شریعتمداری گفتند که چون مس کرمان هم تولید کنسانتره داشت و تعادل برقرار نمی‌شد عمدا سنگ اندازی می‌کردیم.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این شورای معادن چون مس ۷۰ الی ۸۰ درصد وزن مالی و اهمیت دارد عنایتی داشته باشد تا بتوانیم این مصوبه را اجرایی کنیم.

وی با بیان این که بعد از انتقال حساب، مسئله انتقال پرونده‌های مالیاتی را مطرح کردند ابراز کرد: باید در خصوص چگونگی حالت انتقال پرونده مالیاتی شرکت مس بحث کنیم.

علیزاده با اشاره به اینکه  بعضی از شرکت‌های پیمانکاری کوچک تابع شرکت مس سونگون دارای ماهیانه ۱۲۰ میلیارد تومان صورت وضعیت دریافتی هستند افزود: اگر ۹ درصد از این صورت وضعیت دریافتی در استان واریز شود ۳۰ درصد آن باید در استان باقی بماند.

وی ادامه داد: در پرونده مالیاتی شرکت‌های خصوصی پیمانکاری که در مس سونگون پیمانکار هستند، هر سال نزدیک به ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیارد تومان دریافتی دارند که یکی در مشهد و یکی در تهران یا بندرعباس پرونده مالیاتی باز کرده‌اند و می‌گویند من در مناقصه برنده شده ام و موظفم در استان مورد نظر هم پرونده مالیاتی داشته باشم و ارزش افزوده خود را واریز کنم.

نماینده مردم ورزقان در مجلس با تقدیر از استاندار در خصوص توجه ایشان به مسئله شهرک پایین دستی صنایع مس گفت: از استاندار محترم نیز در خصوص توجه به مسئله شهرک پایین دستی و طرح آن در حضور جهانگیری مراتب تشکر و قدردانی را دارم و امیدوارم کمیته‌ای در راستای آن تشکیل دهیم./تسنیم

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386