جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 01:25 ب ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

پارلمان فرانسه روز پنجشنبه قانون حفاظت و توسعه زبان‌های محلی را پس از شور دوم در مجلس شورای ملی، تصویب کرد.

یکدست سازی یکی از انگیزه های نژادپرستی است اما تاریخ ثابت کرده نه تنها موفقیت آمیز نیست و نمی توان مردمی را حذف و آنها را در فرهنگ غالب، حل کرد بلکه منجر به رفتارهای نژادپرستانه دوطرفه می شود.

در سال‌های پایانی حکومت قاجار دو تشکل قوی و نخبه‌گرا، با اعضای محدود، ولی کارآزموده برای حذف حکومت قاجار تأسیس شد.

یکی از نخستین مشکلات و دشواری‌هایی که دولت قاجار از همان آغاز با آن مواجه شد و به نوعی به ساختار سیاسی دولت قاجار برمی‌گشت، مساله ولیعهدی و جانشینی شاه بود.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگرا استان آذربایجان شرقی

عباس پور حسن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در جمع همکاران شرکت کننده در مراسم تجدید بیعت با شهدا در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز که در واپسین ساعت کار اداری امروز به مناسبت 22 اسفند سالروز تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌فرمان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و روز بزرگداشت «شهدا» بر مزار مطهر شهدا حضور یافتند، گفت: از جان گذشتگی شهدا برای امنیت و آزادی کشور باعث گردیده هرروز، روز شهید باشد.

احمد حمزه‌ زاده، روز شنبه با اشاره به رونمایی از شبکه و فضای مجازی صنایع‌ دستی استان به آدرس www.saraycrafts.ir افزود: این شبکه مجازی حدود ۶ ‌ماه گذشته با همکاری یک شرکت دانش‌بنیان راه‌اندازی و ۲ هفته پیش با حضور مسوولان استانی و تعدادی از هنرمندان صنایع دستی رونمایی شد.

رییس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی اعلام کرد: بمناسبت ولادت با سعادت مولای متقیان، حضرت علی بن ابیطالب(ع) و روز پدر، شب موسیقی «منیم ایرانیم» در تبریز برگزار خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی از افزایش ۳.۵ برابری سرانه آموزشی آذربایجان شرقی درمقایسه با قبل از انقلاب خبر داد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: حوزه فرهنگ اهمیت ویژه‌ای دارد. من همواره مجال‌هایی برای کار داشتم ولی هرگز حوزه فرهنگ را با وجود تمام دشواری‌ها ترک نکردم. بیشتر خود را اهل فرهنگ می‌دانم تا مدیر فرهنگ.

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386