جمعه, 09 خرداد 1399 ساعت 09:31 ب ظ - 05(May) 29 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، تنظیم راهبرد مشخص در خصوص حفظ و نگهداری هویت شهر تبریز را ضروری دانسته و گفت: مسئولان و مردم باید در حفظ و نگهداری اسناد و آثار تاریخی کوشا باشند؛ چرا که تخریب یا از بین رفتن این اموال به مصلحت شهر، استان و حتی کشور نیست.


محمد اسماعیل سعیدی در ارتباط با هویت تاریخی شهر تبریز، اظهار کرد: بخشی از هویت تاریخی تبریز بر اثر حوادث طبیعی و بخش دیگر آن بخاطر نبود استراتژی مشخص برای حفظ و نگهداری این آثار در طول سال های متمادی از بین رفته است.
وی با بیان اینکه هدف از تشکیل وزارت میراث فرهنگی، عدم اتکا به بودجه نفتی و حرکت به سوی بودجه گردشگری است، افزود: امروز در کشور نیاز داریم تفکرات را به سوی بودجه گردشگری حرکت دهیم؛ چرا که هم در برنامه ششم توسعه و هم در بودجه سال 98 و سال گذشته به این مهم تاکید شده است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو گفت: امیدواریم مدیران استانی و حتی مسئولان کشوری در زمینه حفظ و نگهداری آثار به دیدگاه مشترک رسیده و وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی در زمینه احیا و بازسازی مناطق تاریخی، اقدامات اثرگذاری داشته باشد.
سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود، با انتقاد از عدم توجه جدی به دانشگاه ربع رشیدی در تبریز، گفت: دانشگاه آکسفورد سه قرن قدمت داشته و به عنوان افتخاری برای انگلستان و لندن از آن یاد می‌شود، در حالی که دانشگاه ربع رشیدی با وجود ۷۰۰ رشته تحصیلی و با سابقه هفت قرن در کمال ناباوری مورد فراموشی واقع شده است.
وی افزود: لندن توانسته با دانشگاه ۳۰۰ ساله آکسفورد در عرصه‌های مهم علمی در جهان مانور دهد، ولی دانشگاه بزرگی چون ربع رشیدی با ۷۰۰ سال قدمت در کشور توانمندی مانند ایران مغفول مانده است.
نماینده مردم تبریز در ادامه با اشاره به تاریخچه سده اخیر و دوران مشروطیت، خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولان حتی در حفظ و نگهداری بناها و آثار تاریخی دوران مشروطیت نیز ناتوان بوده اند.
وی در ادامه اقدامات سازمان میراث فرهنگی را در بازسازی خانه‌های تاریخی تبریز موثر دانسته و یادآور شد: میراث فرهنگی به تازگی با بازسازی و مرمت خانه‌های تاریخی و تبدیل آن‌ها به موزه گام‌های موثری برای احیای تاریخ این مکان‌ها برداشته که جای تقدیر دارد.
وی افزود: متاسفانه در گذشته بسیاری از آثار و اسناد تاریخی به صورت طبیعی یا غیر طبیعی و با برخی کوتاه نظری‌ها و دیگر معادلات آسیب دیده است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هویت تاریخی هر منطقه، سند فرهنگی و حقانیت همان منطقه است، گفت: اگر ما امروز از گذشته استان و شهر خود سخن می‌گوییم از سند تمدن، آیینه عبرت و آموزش برای نسل های بعدی و حرکت به سوی آینده صحبت می‌کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386