یکشنبه, 30 شهریور 1399 ساعت 09:23 ب ظ - 09(Sep) 20 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که 30 درصد افراد طی 10 سال اخیر، از طریق روش‌های غیر متعارف وارد آموزش و پرورش شده‌اند، گفت: تا زمانی که نتوانیم ورود بدون رقابت سالم را حذف کنیم، مسئله نیروی انسانی نیز حل نمی‌شود، ازاین‌رو در تلاش برای بستن مسیر ورود غیرمتعارف به آموزش و پرورش هستیم تا جلوی سایر مداخله‌ها نیز گرفته شود.

به گزارش آی خبر به نقل از ایسنا ، محسن حاجی میرزایی در نشست مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق آذربایجان شرقی، با بیان این‌که مسائل ما قدیمی و مزمن شده است، گفت: متاسفانه این مسائل از گذشته تاکنون حل نشده که این امر ذهن و روح ما را خسته می‌کند.

وی ادامه داد: ابتدا باید فکر کنیم که این مسایل با چه روشی قابل حل هستند و در مرحله‌ی اول باید صورت مسئله بیان و تعریف شود، یکی از دلایلی که مانع از رفع مسائل ما شده، این است که به راحتی مسائل را متوجه دیگران می‌کنیم.

وی با تاکید بر این‌که مشکل آموزش و پرورش قطعا از درون آموزش و پرورش حل می‌شود، گفت: کسانی که منتظر هستند تا از خارج دستگاه این مشکلات حل شود، قطعا امیدشان به یاس تبدیل خواهد شد، چراکه کسی برای ما فرش قرمز پهن نمی‌کند و ما باید اهمیت این دستگاه را ثابت کرده و نشان دهیم که سایر امور جامعه نیز به آموزش و پرورش گره خورده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که چندین دهه است که با مشکلات کمی و کیفی مواجه هستیم، گفت: با کار شبانه روزی و درگیر کردن ذهن نسبت به مسئله و استفاده از ظرفیت درون سیستم باید به فکر چاره باشیم.

وی بیان کرد: تصور می‌کنیم چون مدیران دو قدرت "پول و امضا" را در اختیار دارند، پس توان انجام کارها را نیز دارند، اما تفکر اشتباهی بوده و احساس مسئولیت، خلاقیت و اندیشه قدرت‌هایی بالاتر از مادیات است که متاسفانه تاکنون از آن‌ها غافل شده‌ایم.

حاجی میرزایی با بیان این‌که محدودیت‌های دولت امکان افزایش حقوق و امکانات را برای نیروهای فرهنگی نمی‌دهد، گفت: اگر عمیقا به مسئله فکر کنیم می‌توان با اندکی خلاقیت و ابتکار تمامی محدودیت‌ها را کنار زده و با احیا و حفظ منزلت و جایگاه معلمان، مشکلات را حل و فصل کرد.

وی با اشاره به اینکه میزان اعتبارات این وزارتخانه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ معادل ۲۳ درصد افزایش دارد، گفت: برای رسیدن به اهداف آموزش و پرورش، باید روش‌های قدیمی و دست و پا گیر کنار گذاشته شود تا به نتیجه مطلوب برسیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش حقوق معلمان و برنامه‌های رفاهی این وزارتخانه برای فرهنگیان، گفت: معلمان مانند مابقی کارکنان دولت، مشمول افزایش حقوق سالانه که احتمالا ۱۵ درصد است، خواهند بود؛ همچنین با اجرای طرح رتبه‌بندی، برحسب رتبه، ۱۰ تا ۱۲ درصد به حقوق آن‌ها افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: در طرح تمام وقت نیز با شش ساعت اضافه تدریس، حدود ۱۷ درصد فوق‌العاده ویژه به معلمان پرداخت می‌شود.

وی با بیان این‌که تلاش می‌کنیم احکام رتبه‌بندی تا بهمن ماه صادر شود، گفت: بیش از ۷۰۰ هزار معلم مشمول طرح رتبه بندی بوده و بررسی پرونده‌های صلاحیت معلمان در هیئت‌های ممیزه استانی، اندکی زمان‌بر است و با صدور احکام، افزایش‌ها از مهرماه سال‌جاری محاسبه و اعمال خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش از افزایش مراکز خدماتی برای معلمان در راستای ایجاد امور رفاهی برای فرهنگیان خبر داد و گفت: تمامی معلمان حائز رتبه بندی خواهند بود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386