سه شنبه, 08 مهر 1399 ساعت 09:04 ب ظ - 09(Sep) 29 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به رویکرد حمایتی دولت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری گفت: در این راستا، ۲۴ باب سالن سینما در چهار سال اخیر در شهرهای مختلف این استان احداث شده است.

به گزارش آی نیوز علی محرمی در آیین اختتامیه جشنواره استانی فیلم و عکس «نظاره» در مراغه افزود: در سال ۹۲ در استان فقط هشت مجموعه سینمایی وجود داشت که اکنون با حمایت‌های دولت و همچنین سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، وضعیت سینماهای آذربایجان شرقی قابل مقایسه با گذشته نیست.

وی ادامه داد: ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی در زمینه احداث مجتمع‌ها و پردیس‌های سینمایی، زمینه ساز رونق این هنر در آذربایجان شرقی شده که از جمله آن‌ها می توان به پردیس‌های احداث شده در مرند، اسکو و هشترود اشاره کرد.

وی گفت: با حمایت بخش خصوصی و اقدامات انجام شده توسط مسئولان استانی و شهرستانی، به زودی شاهد احداث پردیس سینمایی در مراغه نیز خواهیم بود.

محرمی با اشاره به استقبال مناسب شهروندان شهرهای آذربایجان شرقی از سینماها اضافه کرد: در سال گذشته، ۵۷۶ هزار نفر با ۳.۲ میلیارد تومان هزینه از فیلم ها در سینماها دیدن کرده‌اند.

وی افزود: در سال‌جاری نیز در راستای حمایت از تولید فیلم، حدود ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تخصیص یافته است.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت‌های هنری گفت: متاسفانه با وجود پیشینه‌های مناسب فرهنگی و هنری، سینماهای مناسبی در این شهرستان وجود ندارد.

موسی شعفی افزود: با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای دولت، بخش‌های خصوصی می توانند در توسعه و احداث سینماها به عنوان زیرساخت‌های فرهنگی نقش تعیین کننده‌ای داشته باشند.

وی اضافه کرد: دولت نیز در راستای توسعه فرهنگی و هنری، از هرگونه سرمایه گذاری در ایجاد پردیس‌های سینمایی و مجتمع‌های فرهنگی حمایت کامل می‌کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه و دبیر جشنواره فیلم و عکس «نظاره» نیز گفت: این جشنواره به منظور معرفی جاذبه‌ها و طبیعت آذربایجان در دو بخش فیلم و عکس برگزار می‌شود.

احمد دادرس فیاض افزود: با انتشار فراخوان، ۴۲۰ عکس از ۴۵ عکاس به دبیرخانه ارسال شده بود که ۳۹ اثر از ۲۴ هنرمند انتخاب و داوری شدند.

وی اضافه کرد: در بخش فیلم نیز از مجموع ۶۳ فیلم کوتاه مستند، ۲۸ فیلم به بخش رقابتی جشنواره راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در آیین اختتامیه این جشنواره از محمدعلی مرادی به عنوان پژوهشگر برتر، فرشید ضیاالملک با فیلم بهرام به عنوان کارگردان برتر، حسن توفیق با فیلم عرشین آیناسی به عنوان تدوینگر برتر و وحید شاه محمدی به عنوان عکاس برتر، و نیز هادی افتخارزاده و یعقوب طالبی و نیز آثار منتخب جشنواره تجلیل شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386