دوشنبه, 07 مهر 1399 ساعت 10:02 ب ظ - 09(Sep) 28 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی از اجرای سند آمایش آموزش عالی در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان و کرمان به صورت آزمایشی خبر داد.

 

 جلسه ۲۴۵ هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای جلسه سید صدرالدین صدری نوش آبادی، معاون نیروی انسانی سازمان امور اداری و استخدامی کشور با تأکید بر اهمیت موضوع خروجی‌های دانشگاه‌ها و نسبت استاد به دانشجو، افزود: صدور ردیف استخدامی براساس این موضوع و نسبت استاد به دانشجو است.

سپس اعضای جلسه مقرر کردند هیئت‌های مرکزی جذب وزارتین علوم و بهداشت، به منظور تصمیم‌گیری درمورد اعطای ردیف استخدامی به دانشگاه‌ها، گزارش آمار بازنشسته‌ها و نسبت استاد به دانشجو را به تفکیک دانشگاه به سازمان امور اداری استخدامی ارائه دهند.

در ادامه جلسه محمدتقی نظرپور، معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن ارائه گزارشی درمورد تخصیص بودجه متمرکز به هیئت‌های اجرایی جذب برای اختصاص به جذب اعضای هیئت علمی جدید که وارد دانشگاه می‌شوند، افزود: بر این اساس دانشگاه‌ها مجدداً نیاز به تأمین بودجه دارند.

همچنین سعدان ذکایی، رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تصویب سند آمایش آموزش عالی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: ستادی برای آمایش که اصول و مبانی آن هم تدوین شده، پیش‌بینی شده است.

وی با تأکید بر لزوم ساماندهی دانشگاه‌ها در مرحله اول، گفت: به منظور استفاده بهینه از منابع برای تربیت دانشجویان با مدل‌های استانی راهکارهای اجرایی برای ساماندهی دانشگاه‌ها اعلام شده است.

در ادامه محمدعلی کی‌نژاد رئیس هیئت عالی جذب، توضیحاتی در مورد اجرای سند آمایش آموزش عالی در استان‌های اصفهان، کرمان و آذربایجان شرقی به صورت آزمایشی ارائه داد.

کی‌نژاد با تأکید بر اولویت قراردادن رشته‌های جدید و میان رشته‌ای، افزود: با توجه به ضرورت وحدت رویه در بررسی صلاحیت علمی و عمومی، گزارشی از انطباق دانشگاه با آمایش آموزش عالی برای ارائه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شود.

در ادامه جلسه مقررشد در شهر تهران جلسات حضوری برای اعضای کارگروه‌های صلاحیت عمومی دانشگاه‌ها گذاشته شود و برای اعضای سایر استان‌ها به صورت ویدئو کنفرانس کارگاه آموزشی گذاشته شود.

همچنین حجت‌الاسلام عیسی‌زاده معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ضمن ارائه گزارشی درمورد برگزاری طرح توانمندسازی در دانشگاه‌ها، گفت: از سال ۱۳۹۰ تا به‌حال بالغ بر ۴۰۰ مرکز دانشگاهی دوره‌هایی در این خصوص برگزار کردند.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی مدرسین به عهده اداره ارزیابی و توسعه است، ادامه داد: در ۴ هزار و ۴۴۱ دوره برگزار شده ۱۱۷ هزار نفر شرکت کرده‌اند.

در پایان جلسه، تعدادی از اعضای هیئت‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های صلاحیت عمومی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دریانوردی و علوم دریایی چابهار، مجتمع آموزش عالی اسفراین، کوثر، زابل، یزد، تبریز، شهید مدنی آذربایجان، صنعتی سهند، جامع علمی کاربردی و محقق اردبیلی تأیید صلاحیت شدند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386