چهارشنبه, 09 مهر 1399 ساعت 12:30 ق ظ - 09(Sep) 30 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی نشست پیگیری مراحل راه‌اندازی موزه شعر و ادب آذربایجان برگزار شد.

 

"محمد محمدپور"‌در این نشست با اشاره به تهیه کتابچه ای درخصوص 14 نفر از مدفونان مقبره الشعرا که در محوریت طرح پژوهشی برای موزه شعر و ادب آذربایجان قرار دارند، خاطرنشان کرد: تشکیل جلسه هیات ژوری متشکل از کارشناسان پیشنهادی برای تعیین و در نهایت تامین محتوا برای موزه و شناسایی اشیا باید هر چه سریعتر  صورت گرفته و شرایط ردیف اعتباری تعریف برای خرید اقلام خطی و یا سفارش سخت نیم تنه های شعرا و ... تعریف شود.

وی اظهار امیدواری کرد تا نمای داخلی و خارجی مقبره‌الشعرا به عنوان اصلی‌ترین نماد فرهنگی تبریز مورد توجه بیش از پیش قرار گرفته و با همراهی متولیان فرهنگی و اصحاب فرهنگ و هنر جایگاه شایسته و اصلی خود را باز یابد.

براساس این گزارش آذربایجان و تبریز از دیرباز محل و ماوایی برای شاعران و عارفان نام آور بوده و شعر و ادبیات و حکمت و عرفان در میان مردمان این سرزمین جایگاه ویژه‌ای داشته به نحوی که شاعران و عارفان نامی و برجسته‌ای که از تبریز گذر کرده‌اند خاک این دیار را هنرپرور و ادب‌پرور یافته  و دل سپرده‌ی این خاک شده‌اند.

کوی سرخاب که امروزه نماد هویت فرهنگی تبریز در آن خودنمایی می‌کند همواره ارج و قرب بسیاری در میان بزرگان شعر و ادب ایران و آذربایجان‌ داشته و نامی آشنا در دنیای ادبیات  و عرفان است؛این مکان شریف به خاطر جای دادن عارفان و شاعران صاحب نام در دل خود، نماد ادب پروری آذربایجان محسوب می‌شود و امروز نیز وجود مقبره‌ی شهریار ملک سخن به عنوان یکی از نام‌آوران ادبیات معاصر ارزش این مکان را دوچندان کرده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386