سه شنبه, 06 آبان 1399 ساعت 07:17 ق ظ - 10(Oct) 27 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

همزمان با روز قلم, آیین عملیات تجهیز و بهره برداری از موزه مطبوعات آذربایجان به عنوان نخستین موزه مطبوعات کشور در خانه تاریخی صلح جو تبریز با امضا تفاهم نامه بین میراث فرهنگی و انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی آغاز شد.

 

در روز قلم در آئین ویژه امضای تفاهم نامه تجهیز و راه اندازی موزه مطبوعات آذربایجان به عنوان نخستین موزه مطبوعات کشور بین انجمن صنفی روزنامه  نگاران آذربایجان شرقی و میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در عابرگذر تاریخی تربیت به عنوان خاستگاه اصلی مطبوعات این خطه در 160 سال اخیر، استاندار آذربایجان شرقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی و جمعی از فرهیختگان و فعالان عرصه رسانه و خبرنگاران حضور داشتند.

در این آیین بعد از امضای تفاهم نامه تجهیز و راه اندازی مطبوعات آذربایجان در خانه صلح جو بین احمد حمزه زاده مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی و وحید زینالی رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی شماری از نسخه های قدیمی روزنامه های خطه آذربایجان از قبیل تبریز به تاریخ 1296 قمری، ناصری، تجدد و آذربایجان جزء لاینفک ایران توسط استاندار آذربایجان شرقی در محل موزه نصب تا تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان در تبریز رسما آغاز شود.

آئین آغاز تجهیز و راه اندازی موزه مطبوعات آذربایجان با استقبال گسترده خبرنگاران و عکاسان خبری تلاشگر مواجه بود.

قرار است در موزه مطبوعات آذربایجان، نسخه های قدیمی جراید منتشر شده در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، آذربایجان غربی و زنجان و نیز دستگاه های چاپ این خطه همراه با دوربین ها و عکس های خبری قدیمی به نمایش گذاشته شود.

نمایش اسناد و ابزار آلات کار خبری همراه با دست نوشته ها و کتب نوشته شده توسط پیشکسوتان تاریخ مطبوعات آذربایجان در داخل و خارج از کشور از دیگر کارکردها و اهداف موزه مطبوعات آذربایجان در خانه تاریخی  صلح جو خیابان تربیت تبریز است.

از دیگر کارکردهای موزه مطبوعات آذربایجان می توان به ایجاد مکانی برای آشنا کردن مهیمانان و گردشگران داخلی و خارجی با تاریخ غنی مطبوعه نگاری در خطه آذربایجان به عنوان سر ایران و طلایه دار تاریخ مطبوعات ایران زمین اشاره کرد.

در واقع می توان گفت که طلسم ایجاد موزه مطبوعات آذربایجان پس از حدود 9 سال دوندگی انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی و فعالان رسانه ای و علاقه مندان این عرصه  و همکاری و همراهی رئیس جدید مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی و استاندار شکسته شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386