چهارشنبه, 09 آذر 1401 ساعت 09:31 ب ظ - 11(Nov) 30 2022

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

on شنبه, 28 آبان 1401 11:53
روزنامه‌نگاری حاشیه‌نگار یا توسعه‌گر

علی عباسی- متاسفم و با این اظهار تاسف باید بگویم سمت و سوی اکثر نوشته ها، تولیدات و بسته های محتوایی ما روزنامه‌نگاران آذربایجانی بیشتر از آنچه که در راستای...

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اینکه کتابخانه‌ها باید مرکزی برای یادگیری، رشد مهارت‌ها و ارتقاء تعاملات فکری و عملی برای تولید علم باشد، گفت: کتابخوانی جذاب باید هدایت کننده اوقات فراغت و توسعه دهنده فرهنگ مطالعه و افزایش کتابخوانی بویژه در میان جوانان، نوجوانان و کودکان باشد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، شامگاه، سه‌شنبه، اول آذرماه،در دیدار مدیران و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت هفته کتاب، افزود: کتابخانه‌های عمومی پایگاه های اجتماعی برای رجوع اقشار مختلف جامعه هستند و در این زمینه تشکیل گروه‌های مطالعاتی برای نقد و بررسی سیر مطالعاتی دوره‌های تاریخی و سیاسی ایران و جهان ضروری است.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه ها باید مرکزی برای یادگیری، رشد مهارت‌ها و ارتقاء تعاملات فکری و عملی برای تولید علم باشد، افزود: کتابخوانی جذاب باید هدایت کننده اوقات فراغت و توسعه دهنده فرهنگ مطالعه و افزایش کتابخوانی بویژه در میان جوانان، نوجوانان و کودکان باشد.

وی عزم جدی نهاد کتابخانه‌های عمومی برای کمک به بالندگی فکری جامعه را خواستار شد و خطاب به مسئولان این نهاد گفت: سعی کنید ارتقا دهنده آگاهی عمومی باشید و دسترسی آسان و عادلانه برای همه جامعه فراهم کنید.

آل‌هاشم، با تاکید بر نقش مهم کتابخوانی در سعادت جوامع بشری،گسترش و تعمیم فرهنگ کتابخوانی را ضرورت اجتماعی خواند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در همین زمینه با اشاره به اینکه کتاب به فرد یا گروه خاصی تعلق ندارد و عموم مردم باید کتابخوانی و حضور در کتابخانه را نیاز پایان ناپذیر خود بدانند، تصریح کرد: در این میان همه سازمان‌ها و برنامه ریزان فرهنگی وظیفه دارند برای ایجاد میل و انگیزه به کتاب خوانی و تسهیل شرایط دسترسی به کتاب به ویژه کتاب خوب در جامعه گام بردارند.

وی توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به موضوع کتاب و کتابخوانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: با وجود پیشرفت های دیجیتالی و گسترش روزافزون شبکه ها و فضاهای مجازی هیچ چیز جای کتاب و انس با کتاب را نمی گیرد.

انتهای پیام

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

صندوق عدالت قاجاری

صندوق عدالت قاجاری

آی نیوز؛ رسول پورزمانی - یکی از موارد مهم مربوط به دوره قاجار که عموم ایرانیان آگاهی چندانی از آن ندارند و مربوط به دوران ناصرالدین شاه می شود تشکیل...

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه مارالان - چهارسوق - کوی پیشنمازی - پاساژ پیشنمازی پلاک 21 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2022
1401 - 1386