شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 02:04 ق ظ - 12(Dec) 07 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

   رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه ارزروم اظهار داشت: شهرهای تبریز و ارزروم تشابهات فرهنگی، ديني  و تاریخی فراوانی دارند که ارتباط بین آنها را در زمینه میراث فرهنگی آسان می کند.

 

به گزارش آی نیوز به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی پروفسور «آلپ ارسلان جیلان» افزود: آذربایجان شرقی با جاذبه های فراوان تاریخی و وجود محوطه هایی از دوره های گوناگون یکی از بهترین نقاط این کشور برای انجام مطالعات باستان شناسی است.
وی ضمن اظهار علاقه به تبریز به عنوان شهری کهن و زیبا، خاطرنشان کرد: تبریز برایم مانند ارزروم عزیز و دوست داشتنی است.
پروفسور جیلان با اشاره به دانشگاه ارزروم و تفاهم نامه مشترک آن با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اظهار داشت: دانشگاه ارزروم رتبه سوم دانشگاه های ترکیه را از نظر امکانات مالی و علمی دارد.
رئیس گروه تاریخ قدیم دانشگاه ارزروم افزود: این دانشگاه هم اکنون با حدود 70 هزار دانشجو، تمامی رشته هایی که امکان تحصیل دانشجو در آنها هست را دارا بوده و از اساتید بسیار خوب و معتبری برای تدریس بهره می برد.
پروفسور جیلان تحصیل دانشجویان  ایرانی در رشته های مختلف در دانشگاه ارزروم را یکی از مهمترین دلایل اثبات اشتراکات فرهنگی و علمی دو کشور خواند و گفت: انجام مطالعات و کاوش های مشترک در زمینه فرهنگ و تمدن اورارتو ها و کورگان ها می تواند زمینه همکاری های بیش از پیش علمی دانشگاه ارزروم و تبریز را فراهم آورد.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1398 - 1386