شنبه, 05 مهر 1399 ساعت 07:42 ب ظ - 09(Sep) 26 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

استاندار آذربایجان شرقی انتخاب تبریز به عنوان شهر فرش‌بافی جهان را فرصتی برای معرفی توانمندی‌های هنرمندان و صنعتگران قالی‌بافی استان در سطح جهانی توصیف کرد.به گزارش آی نیوز از پایگاه خبری استانداری ، دکتر اسماعیل جبارزاده خاطرنشان کرد: انتخاب تبریز به عنوان شهر جهانی فرش دستباف بعد از گزارش تیم ارزیابی‌کننده و بررسی‌های کارشناسی، با رای قاطع روسای منطقه‌ای شورای جهانی صنایع دستی (wcc) صورت گرفت.
وی با اشاره به این که تیم ارزیابی شورای جهانی صنایع دستی از 10 تا 12 تیر در تبریز حضور داشتند، افزود: این تیم بعد از بازدید از دانشگاه هنر اسلامی، بازار فرش تبریز، گالری فرش در موزه هنر و همچنین کارگاه‌های بافت فرش گزارش خود را به شورای جهانی صنایع دستی ارایه کرد که بر اساس آن تبریز به عنوان کانون صنعت فرش معرفی شده است.
دکتر جبارزاده افزود: در این گزارش همچنین پشتیبانی قوی دولت از بخش صنایع دستی از طریق فراهم کردن آموزش‌های تخصصی و اعطای امتیازات ویژه به افراد شاغل و ارایه مشوق‌های فراوان به کارآفرینان فعال در این بخش مورد اشاره قرار گرفته است.
وی، صنایع دستی را یکی از مولفه‌های غرور ملی توصیف کرد و گفت: علاقه فراوان و خالصانه مردم و هنرمندان و شاغلان صنایع دستی از جمله دلایل انتخاب تبریز به عنوان شهر جهانی فرش عنوان شده است.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: شورای جهانی صنایع دستی از نقش حیاتی دولت در احیا، حفظ، پرورش، توسعه، پشتیبانی و ارتقای صنایع دستی به طور اعم و صنعت قالی‌بافی به طور اخص قدردانی کرده است.
وی افزود: رییس و اعضای این شورا در نامه‌ای که به بنده ارسال شده است خود را در شادی و غرور مردم تبریز سهیم دانسته و این موفقیت را تبریک گفته‌اند.
جبارزاده با بیان این که این دستاورد حاصل پیگیری مسوولان امر بود، افزود: اکنون نوبت فعالان بخش خصوصی و هنرمندان صنعت قالی‌بافی است که با استفاده از فرصت به وجود آمده در رشد و توسعه این هنر صنعت بکوشند و ظرفیت‌های بالقوه را به منصه ظهور برسانند.
گفتنی است در آخرین نشست مشترک شورای جهانی صنایع دستی در سال 2015 با رای اکثریت قاطع روسای مناطق آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا، آفریقا و آسیا-اقیانوسیه، شهر تبریز در حوزه صنعت فرش و قالی‌بافی به عنوان شهر جهانی انتخاب شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386