دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 03:39 ب ظ - 01(Jan) 27 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب
صنعت چاپ

رئیس امور موزه‌های آذربایجان شرقی از صدور پروانه مجموعه‌داری "مجموعه دستگاه‌های چاپ و صحافی معاصر" خبر داد.

 

به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، مهدی بزاز دست‌فروش در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: حوزه چاپ و صحافی یکی از ارزشمندترین مواریثی است که نخستین گام‌های آن در آذربایجان نهاده شده و در سیر ظهور و ماندگاری آثار نگارشی فرهیختگان، ادیبان و شاعران آذربایجان، نقشی پایدار و مؤثر داشته است.

بزاز دست‌فروش با اشاره بر اینکه تبریز یکی از پیشگامان صنعت چاپ و صحافی در کشور است، اظهار کرد: با توجه به پیشینه تبریز و آذربایجان در این صنعت، نگه‌داری و حفظ آثاری مرتبط با این حوزه به‌صورت مجموعه‌ای تخصصی، از سوی برخی علاقه‌مندان و مجموعه‌داران مختلف تاریخی، گردآوری صورت گرفته است، از این‌رو جهت ارج نهی و صدور مجوز فعالیت رسمی، مجموعه‌داران این حوزه، پروانه مجموعه‌داری برای "مجموعه دستگاه‌های چاپ و صحافی معاصر" صادر شد.

وی افزود: "مجموعه دستگاه‌های چاپ و صحافی معاصر" مجموعه‌ای است که توسط "آقای رشید کفیلی" گردآوری شده که تاریخ زنده از صنعت چاپ و صحافی این مرز و بوم را در خود جای داده است.

رئیس امور موزه‌های استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته برای دو مجموعه خصوصی " صدا" و خودروهای کلاسیک تبریز " نیز از سوی اداره کل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی کشور پروانه مجموعه‌داری صادر شده است.

بزاز دست‌فروش در پایان تأکید کرد: بر اساس ماده 20 آیین‌نامه مدیریت ، ساماندهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال فرهنگی - تاریخی منقول مجاز، کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که نسبت به گردآوری و نگهداری اموال فرهنگی تاریخی و هنری‌ایرانی یا خارجی اقدام می‌نمایند، باید از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پروانه مخصوص دریافت ‌نمایند.

کاربر
نویسنده: کاربر سایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
18
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانال تلگرام آی نیوز


آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1398 - 1386