پنج شنبه, 27 دی 1397 ساعت 04:51 ب ظ - 01(Jan) 17 2019

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 97: حمایت از کالای ایرانی

تبریز 2018

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از 90 درصد کاربران فضای مجازی که بدون هدف در این فضا فعالیت می‌کنند و خود را با هویت جعلی به طرف مقابل معرفی می‌کنند درصدد اخاذی و سوء‌استفاده‌های مالی و جنسی و... هستند.

 محمد قاسملو صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان با هدف ارتقاء سطح علمی جوانان و توجه ویژه به امر پیشگیری اجتماعی در مواجهه با آسیب‌های فراروی کاربران اینترنتی بوده کلاس آگاه‌سازی توسط سرپرست اداره تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری در دبیرستان دخترانه معلم برگزار کرد.

این مقام انتظامی افزود: در این جلسه در خصوص جرائم رایانه‌ای و ویژگی‌ها و مشخصات جرم اینترنتی و متخلفان این حوزه مواردی مطرح و توضیحاتی در این خصوص بیان شد و پایبندی کاربران اینترنتی به رعایت اخلاق و توجه جدی به فرهنگ و پرهیز از گسترش فکری سایت‌های با محتوای مجرمانه تاکید شد.

وی بیان داشت: بیش از 90 درصد کاربران فضای مجازی که بدون هدف در این فضا فعالیت می‌کنند و خود را باهویت جعلی به طرف مقابل معرفی و درصدد اخاذی و سوء استفاده‌های مالی و جنسی هستند.

قاسملو تصریح کرد: جرائم حوزه مجازی شامل جعل و کلاهبرداری اینترنتی، پرونوگرافی(موارد سوء اخلاقی)، تجاوز به حریم خصوصی افراد، هک و نفوذ، فیشینگ و... بوده که با توجه به آگاهی کم کاربران حوزه مجازی به صورت ناآگاهانه و آگاهانه درگیر مشکلات فوق شده و برابر قانون جرائم رایانه‌ای و در صورت اثبات تخلفات، قانون برای آنها جرم مجازات تعیین کرده است.

وی گفت: در بین جوانان انتشار عکس و مطالب و فیلم‌ها در فضای مجازی بیشتر رواج داشته و گاها بدون اطلاع صاحب عکس و یا مطلب آنها را انتشار می‌کنند که در صورت شکایت فرد، قابل رسیدگی و پیگیری است. استفاده نادرست و ناصحیح از این فضا موجب بروز مشکلات خانوادگی و اجتماعی زیادی می‌شود که بعضا تعدادی از آنها قابل جبران نیستند.

رئیس پلیس فتای استان آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: به هیچ وجه نباید عقده‌ها و مشکلات، چشم هم چشمی‌های خود را در این فضا بروز داد که موجب بدبینی و کاهش اعتماد و امنیت مردم به این فضا شده و در این صورت استفاده بهینه از این فضا مشکل‌ساز خواهد بود.

وی در ادامه به پیام‌های دریافتی در خصوص برنده شدن در مسابقات و غیره اشاره کرده و گفتند هدف آنها استفاده از مهندسی اجتماعی و کلاهبرداری اقتصادی بوده و باید با ترتیب اثر ندادن و گزارش آنها به پلیس از عواقب بعدی جلوگیری کنیم.

جلسه با پرسش و پاسخ به سئؤالات دانش‌آموزان و پخش بروشور تخصصی ویژه دانش‌آموزان پایان پذیرفت.

aynews
نویسنده: aynewsسایت: http://aynews.ir/
کد خبرنگار:
20
سایر خبرهای نویسنده:

نوشتن دیدگاه


خواندنی ها

ایران صدرنشین تولید علم نانو در میان کشورهای اسلامی

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: طبق آمار تولید مقالات علمی، با در نظر گرفتن تعداد دانشگاه‌هایی که هر کدام بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ بیش از ۱۰۰ مقاله...

10 نکته جالب فضایی

در کائنات هنوز ناشناخته‌های زیادی وجود دارد، اما حتی چیزهایی که انسان‌ها تا امروز به آن‌ها پی برده‌اند، مملو از حقیقت‌های حیرت‌آور، باورنکردنی و حتی ترسناک هستند. در این مطلب...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2019
1397 - 1386