پنج شنبه, 28 دی 1396 ساعت 04:59 ب ظ - 01(Jan) 18 2018

انتخاب زبان

یادداشت

حق انتخاب شدن و انتخاب کردن / شهرت زرد، آفت انتخابات

یکشنبه, 06 فروردين 1396 15:06
حق انتخاب شدن و انتخاب کردن / شهرت زرد، آفت انتخابات

آی نیوز- علی عباسی؛ تعداد بسیار بالای نامزدهای ثبت نام کننده برای انتخابات شورای شهر در نظر اول امری نامناسب و ناموجه جلوه می کند.  

پیشنهاد سردبیر

tabligh

شعار سال 96: اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

تبریز 2018

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه

سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مبارک باد 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

حضور باشکوه «تبریز‌۲۰۱۸» در بزرگ‌ترین آوردگاه گردشگری کشور

سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان شرقی از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری با هدف معرفی «تبریز‌۲۰۱۸» در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران خبر داد.    

سکونت ۳۰ درصد جمعیت آذربایجان شرقی در سکونتگاه‌های غیررسمی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی از سکونت ۳۰ درصد جمعیت آذربایجان شرقی در سکونتگاه‌های غیررسمی خبر داد.

۶ اثر طبیعی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی ثبت شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ثبت شش اثر طبیعی استان در فهرست آثار ملی خبر داد.

چاپ ایمیل -

آی نیوز - علی عباسی؛ وزارت کشور حکم ایرج شهین باهر به عنوان شهردار تبریز را صادر کرد تا شهردار جدید تبریز رسمافعالیت خود را در این شهر آغاز کند.

تبریز امروز بیش از هر چیزی نیازمند پیشرفت و آبادانی است و در این راستا انتخاب گزینه ای متخصص و متعهد که در عمل نیز توانمندی های خود را در مسئولیت های مختلف به خوبی نشان داده است بیشتر اهمیت خود را نمایان می کند.
داشتن تهعد یکی از اصلی ترین و برجسته ترین ویژگی‌ ها برای شهردار محسوب می شود و به نظر می رسد یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های شورای پنجم در انتخاب شهردار و رسیدگی به مشکلات شهری توجه به متعهد بودن شهردار بوده است.
آنچه مسلم است این است که شهرداری می‌تواند شهر را به بهترین اداره کند که چند ویژگی برجسته از جمله تعهد لازم نسبت به خواسته‌های مردم و فضای شهری داشته باشد، خود را ملزم و متعهد به خدمت به شهروندان بداند و نیرو و انرژی لازم برای انجام امور را داشته باشد.
می گویند که از شهید چمران سئوال کردند که آقای دکتر تقوا بالاتر است یا تخصص؟ شهید چمران فرمودند تقوا بالاتر است! ولی اگر کسی تخصص کاری را نداشته باشد و منصبی را قبول کند قطعاً انسان "بی تقوایی" است!
بی شک اثرگذاری تعهد مدیران بر تهعد سازمانی در برابر شهروندان و عملکرد شغلی کارکنان یک مجموعه غیر قابل انکار و غیر قابل کتمان است و در این راستا تعهد مدیریت در چگونگی ارائه خدمات به شهروندان و کارکنان بر تعهد سازمانی و رضایت شغلی تأثیر دارد.
سمت های متعدد اجرایی ومدیریتی شهردار منتخب تبریز در مناسب مختلف نشان از تجربه و توانمندی بالای وی در مسائل شهری و اجتماعی است.
شهردار جدید تبریز برای هدایت سکان اجرایی تبریز چه کسی است یک شهردار شهرساز و متخصص شهرسازی که سابقه درخشان مدیریتی، اجرایی و تصمیم گیری در مدیریت شهری داشته باشد می تواند شهر را به سمت توسعه و آبادانی سوق دهد.
سوابق اجرایی و مدیریتی متعدد شهردار منتخب تبریز شورای اسلامی شهر تبریز در سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی، شورای عالی کارشناسان قوه قضاییه، شورای مرکزی نظام مهندسی کشور، جامعه مهندسان شهرساز، شهرداری باسمنج، کمیته فنی میراث فرهنگی استان و کمیسیون های تاثیرگذار شورای شهر تبریز از جمله کمیسیون تحقیق و نظارت، توافقات و همچنین مشاور معاونت پیشگیری از جرم دادگستری آذربایجان شرقی، کمیته تدوین برنامه ریزی بازسازی وکمیته نظارت واجرای ستاد بازسازی مناطق زلزله زده و دهها مرکز حساس مدیریت شهری و اداری نشانگر اشراف و توانمندی نامبرده در مدیریت شهری است.
در کنار آن سوابق علمی و تحقیقاتی شهردار منتخب تبریز نیز قابل توجه است: عضویت در هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، کمیته بررسی پروژه های تحقیقاتی شورای اسلامی شهر تبریز، کمیته سیاستگذاری اولین همایش ملی نگاهی نوبه شهرسازی امنیت وپیشگیری ازوقوع جرم در فضاهای شهری، چهارمين كنگره معماري وشهرسازي ايران، ارائه دهها مقاله علمی به سمینارهای معتبر و تخصصی در کنفرانس های ملی و بین المللی، همکاری گسترده در انجام مطالعات وضع موجود مرحله اول قطار شهری تبریز، نیز از قسمتی از سوابق علمی شهردار منتخب تبریز است.
شهردار تبریز در طول شورای چهارم یکی از اثرگذارترین افراد شورا در تصویب و اجرای پروژه های ماندگار شهری بوده است و نگاه تخصصی و مردم محور وی به امور شهری در طول دوره چهارم شورای شهر مشهود بوده است.
حضور و ارتباط ایرج شهین باهر در طول شورای چهارم در مناطق محروم کم برخوردار شهر و آشنایی با مشکلات و کمبودهای این مناطق از یک سو آشنایی نامبرده با انتظارات شهروندان از مجموعه مدیریت شهری و شهرداری نوید بخش دوران جدیدی در اداره کلانشهر تبریز را می دهد.
توجه ویژه به مناطق کم برخوردار، توسعه علمی و اصولی شهر، ایجاد زیرساخت های گردشگری و تعامل و ارتباط سازنده با سایر ارگانها از موضوعاتی بوده است که شهین باهر در طول شورای چهارم در سخنرانی های متعدد خود به آنها توجه داشته است. 

شهر و شهروند

توریست 2018 و لبخند تبریز قوناق پرور ما

توریست 2018 و لبخند تبریز قوناق پرور ما

علی عباسی - ما وقت بسیار زیادی برای نق زدن، حمله به این و آن، آبرو بردن از همدیگر، تشریح کم کاری ها و کمبودها، نبودها و هزاران مشکل و کاستی شهرمان تبریز داریم.


خواندنی ها

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

آی خبر © Aynews.ir 2007-2018
1396 - 1386