پنج شنبه, 26 فروردين 1400 ساعت 01:36 ق ظ - 04(Apr) 15 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

آی نیوز - برای کاهش مصرف آب و برق در ادارات آذربایجان‌شرقی ساعت کاری آنها بعد از اذان ظهر به اتمام می‌رسد.

 در  جلسه ستاد مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی که به ریاست اسماعیل جبارزاده و با حضور مدیران آب منطقه آذربایجان‌شرقی شرکت آب و فاضلاب استان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌شرقی و مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه آذربایجان و برق تبریز تشکیل شد، مشکلات آب و برق در استان بررسی شد.

در این جلسه مصوب شد شرکت‌های آب و برق استان بازدید کنتورهای مشترکین خود را 10  روزه انجام و در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف در درجه نخست با تذکر و در مرحله بعد با قطع خدمات مشترکان پرمصرف را جریمه کنند.

مقرر شد برای کاهش مصرف آب و برق در ادارات، ساعت کاری آنها بعد از اذان ظهر به اتمام برسد.

*‌ کمبود 5 درصدی آب در تبریز

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی در این نشست این جلسه گفت: 580 هزار فقره انشعاب آب در تبریز و چهار شهر اقماری آن وجود دارد که به رغم استفاده حداکثری از منابع آب آن، 5 درصد کمبود آب داریم.

رضا پوررجب با بیان این که از 83 حلقه چاه عمیق و 12 رشته قنات در حوزه تبریز به صورت شبانه‌روزی بهره‌برداری می‌شود، افزود: آذربایجان شرقی تنها استانی است که 60 درصد مصارف آب آن از منابع آب سطحی تامین می‌شود که هم تهدید و هم فرصت تلقی می‌شود.

*‌ آبرسانی به 78 روستا با تانکر در آذربایجان‌شرقی

علی صمدنژاد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی هم گفت: 2 هزار و 181 روستای استان دارای تاسیسات آب بوده و هم‌اکنون آب آشامیدنی 76 روستا از طریق تانکر تامین می‌شود.

*‌ ادارات صرفه‌جویی کنند قطعی برق نخواهیم داشت

مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز هم از افزایش 11 درصدی بار مصرف برق این شهرستان در سه ماه گذشته خبر داد و گفت: مصرف برق تبریز در دو هفته گذشته 20 مگاوات بیشتر از سهمیه تعیین‌شده بوده است که در صورت صرفه‌جویی ادارات، احتمالا خاموشی نخواهیم داشت.

افشین روشن میلانی هماهنگی با صنایع، تبلیغ برای جایگزینی لامپ‌های کم‌مصرف، تشکیل گروه‌های ممیزی انرژی و سنجش مصرف ادارات، تعمیر تجهیزات و بازدید از پست‌های زمینی و هوایی را از اقدامات شرکت توزیع برق تبریز در هفته‌های گذشته اعلام کرد

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386