یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 ساعت 03:27 ق ظ - 05(May) 09 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - - شناسه: 120

مدير درآمدهاي عمومي شهرداري تبريز با رد اظهارات مديركل امور شهري و شوراهاي استانداري آذربايجان‌شرقي در خصوص پرداخت 980 ميليارد ريال كمك‌هاي اعطايي دولت به شهرداري تبريز گفت: در سنوات گذشته دولت نه تنها كمكي به شهرداري تبريز ننموده ؛ بلكه بسياري از درآمدهاي قانوني شهرداري تبريز و ساير شهرداري‌ها را نيز به صورت كامل و شفاف پرداخت نكرده است و علاوه بر آن حتي مسير قانوني پرداخت سهم شهرداري نيز مطابق قانون طي نشده است.


به گزارش روابط عمومي شهرداري تبريز مهندس اكبر پورخردمند با اعلام اين مطلب خاطرنشان كرد: به عنوان مثال ، عوايد حاصل از حقوق ورودي كالاها به گمرك كه بايد مطابق تبصره 3 ماده 41 قانون ماليات بر ارزش افزوده در اختيار وزارت كشور قرار گيرد تا بر اساس تبصره 2 ماده 39 همان قانون مستقيما به حساب شهرداري‌ها واريز گردد كه متأسفانه اين امر با تأخير بسيار زياد و به جاي واريز مستقيم ، سهم شهرداري‌ها از طريق استانداري ها توزيع مي‌شود ، آن هم بدون شرح و ذكر ميزان درآمد دولت و احتساب سهم كامل شهرداري‌ها.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اعلام اين كه تاكنون اطلاعات و اخبار مربوط به درآمد دولت از اجراي بند ج و د ماده 38 قانون ماليات بر ارزش افزوده كه مربوط به فروش انواع بنزين و سوخت ( نفت سفيد ، نفت كوره و نفت گاز ) مي‌باشد از سوي دولت منتشر نشده و مشخص نگرديده است كه دولت چه مقدار بنزين را با پايه 7000 ريال و چه مقدار از آن را با پايه 4000 ريال به فروش رسانده است تا سهم شهرداري‌ها روشن و شفاف باشد.
مدير درآمدهاي عمومي شهرداري تبريز در ادامه تأكيد كرد: علاوه بر اين موارد ، زيان‌هاي شهرداري‌ها ناشي از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها كه مي‌بايست بر اساس بند ج ماده 8 قانون هدفمندي يارانه‌ها به شهرداري پرداخت مي‌گرديد نيز هنوز محقق و عملي نشده است و شهرداري‌ها همچنان منتظر اعطاي اين اعتبارات هستند.
مهندس پورخردمند در عين حال افزود: علي‌رغم ارسال فهرست مطالبات شهرداري تبريز از بابت تخفيفات اعمال شده در حوزه بافت‌هاي فرسوده شهري كه به موجب ماده 16 قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن بر عهده دولت محترم بوده است نيز پرداخت نگرديده و كل مطالبات شهرداري تبريز از اين محل به ميزان 153 ميليارد ريال معوق مانده است.
به گفته وي اين درحالي است كه مجموع مطالبات شهرداري تبريز از دستگاه‌هاي اجرايي ، برابر اسناد و مدارك موجود اين مطالبات رقمي بالغ بر 250 ميليارد ريال را شامل مي‌شود كه بارها در خصوص تعيين تكليف اين مطالبات با سازمان شهرداري‌ها و وزارت كشور مكاتبه شده ؛ اما تا اين لحظه ريالي از اين محل به شهرداري تبريز پرداخت نگرديده است.
مهندس پورخردمند در خاتمه افزود: انتظار و توقع مديريت شهري تبريز از مدير كل محترم امور شهري و شوراهاي استانداري آذربايجان شرقي اين بوده و است كه اگر ايشان مدافع پرداختي‌ها و اعطايي‌هاي دولت محترم به شهردار ي تبريز هستند ، در خصوص مطالبات شهرداري تبريز از دولت محترم و مصوبات سه سفر استاني هيأت وزيران به استان در خصوص ، اعتبارات مصوب آبداركردن مهرانه‌رود ، 50 درصد اعتبارات طرح تبادل ميدان امام علي‌ابن‌ابيطالب و ديگر مصوبات موضوعي سفرهاي استاني دولت نيز حساسيت به خرج دادند  تا مسئله كمك‌هاي اعطايي دولت محترم به شهرداري به طور عيني و عملي محقق مي‌شد.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386