یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 ساعت 03:39 ق ظ - 05(May) 09 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - - شناسه: 122

دبير علمي همايش تحليل هاي علمي در باستان سنجي و مرمت ميراث فرهنگي: توسعه باستان سنجي استقلال علمي كشور در مطالعات ميراث فرهنگي را در پي دارد


   دبير علمي دومين همايش تحليل هاي علمي در باستان سنجي و مرمت ميراث فرهنگي اظهار داشت: توسعه باستان سنجي تكميل چرخه استقلال علمي فرهنگي كشور در زمينه مطالعات ميراث فرهنگي را در پي دارد.
به گزارش روابط عمومي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي
دكتر بهرام آجرلو در مراسم افتتاحيه دومين همايش تحليل هاي علمي در باستان سنجي و مرمت ميراث فرهنگي افزود: استقلال علمي و فرهنگي كشور در زمينه مطالعات و حفاظت ميراث فرهنگي بدون باستان سنجي نمي توانست محقق شود.
وي با اشاره به اهميت رشته باستان سنجي در موقعيت و جايگاه كنوني كشور يادآور شد: تاريخچه مطالعات ميراث فرهنگي در ايران را به سال 1850 ميلادي و به وسيله يك جوينده آثار باستاني انگليسي نسبت
مي دهند كه در شوش نخستين گمانه زني ها را انجام داد.
آجرلو با بيان اينكه مطالعات ميراث فرهنگي در ايران سال هاي سال فرآيندي بومي و ملي نبود، افزود: در سال 1313 رشته ميراث فرهنگي و مرمت در دانشگاه هاي كشور راه اندزاي شد اما تا سال ها بعد هنوز كمبودهايي داشتيم.
دبير علمي دومين همايش تحليل هاي علمي در باستان سنجي و مرمت ميراث فرهنگي ضمن تقدیر از اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در حمایت از برگزاری همایش های تخصصی و یهره گیری از نیروهای متخصص  افزود: اگر زماني توانستيم با موفقيت و پيشرفت هاي علمي از وابستگي به بيگانگان در زمينه كاوش و مرمت رهايي يابيم تا پيش از تاسيس رشته باستان سنجي و انجام فعاليت هاي جدي گام به گام در اين زمينه، هنوز از لحاظ مطالعاتي تا حدودي به آنها وابستگي داشتيم.
آجرلو راه اندازي رشته باستان سنجي در دانشگاه هنر اسلامي تبريز را آغازگر باستان سنجي تخصصی در ايران خواند و گفت: نگاه تخصصي به اين مقوله و تربيت نيروهاي متخصص دانشگاهي در كشور مي تواند گام هاي اساسي در بي نيازي به ديگر كشورها را در اين خصوص بردارد.
وي تصريح كرد: امروز نه تنها تبريز و آذربايجان شرقي بلكه سراسر كشور نيازمند گسترش باستان شناسي در عرصه هاي آموزشي و پژوهشي است که دانشگاه هنر و میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در این موضوعات بسیار فعالانه برخورد می کنند .
يادآور مي شود، دومين همايش تحليل هاي علمي در باستان سنجي و مرمت ميراث فرهنگي توسط توسط گروه مرمت آثار تاریخی  و  مرکز تحقیقات مرمت بناها و بافت های فرهنگی و تاریخی دانشگاه دانشگاه هنر اسلامي تبريز و با مشاركت اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، با برپايي نشست ها و كارگاه هاي آموزشي توسط برجسته ترين اساتيد و متخصصان كشور در حوزه مرمت و باستان شناسي و باستان سنجي 25 و 26 ارديبهشت در تالار بعثت اين دانشگاه برگزار مي شود.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386