سه شنبه, 28 ارديبهشت 1400 ساعت 03:25 ب ظ - 05(May) 18 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: کلید حل مشکلات اقتصادی در دست تولید، صنعت، حرفه و خدمات است.

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: به دولت قبلی در زمان اجرای قانون هدفمندی بارها تذکر دادیم که سهم تولید را از هدفمندی یارانه‌ها فراموش نکنید چرا که به حرکت درآوردن چرخ تولید و صنعت مهم‌تر از دادن یارانه‌هاست.

وی افزود: حضرت علی (ع) در توصیه خود به مالک اشتر در مورد مدیریت کشورداری می‌فرماید «اقشار مختلف جامعه مثل کارمندان، لشکریان، معلمان، قضات، کشاورزان و ... پایدار نمی‌مانند مگر اینکه تولید و صنعت و تجارتی در کشور باشد تا از محل درآمد مالیات آنها حقوق اقشار پرداخت شود».

آیت‌الله مجتهد شبستری با بیان اینکه حضرت از مالک می‌خواهد نسبت به صنعتگران توصیه‌پذیر بوده و خود نیز تذکرات مفید به حال آنها را ارائه دهد؛ ادامه داد: امیر المؤمنان می‌خواهند برای جامعه تفهیم کنند که بدون اقتصاد مشکلات جامعه حل نمی‌شود و کلید حل مشکلات در دست تولید، صنعت، حرفه و خدمات است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی یادآور شد: تحقق اقتصاد مقاومتی از طریق افزایش تولید، صرفه‌جویی و مدیریت جهادی و عزم ملی تحقق می‌یابد.

وی اضافه کرد: در میان تولیدکنندگان و تجار نیز افرادی هستند که بخیل، سودجو، گرانفروش و محتکر هستند و بر این اساس و بنا به دستور امام راحل(ره) تسعیر یا نرخ‌گذاری بر مدیران جامعه واجب است تا جلوی احتکارها و گرانفروشی‌ها گرفته شود.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386