یکشنبه, 28 دی 1399 ساعت 12:07 ب ظ - 01(Jan) 17 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

آی نیوز- مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز گفت: دومین جشنواره موسیقی عاشیقلار مرداد ماه در این شهر برگزار می‌شود.به گزارش آینیوز به نقل از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، سیدرضا علوی اظهار کرد: صیانت و ترویج فرهنگ و هنر بومی، مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانه، ایجاد انگیزه برای گرایش مردم به هنر و موسیقی اصیل و بومی، ایجاد بستر مناسب برای افزایش نشاط اجتماعی، شناسایی و معرفی چهره‌های هنری و گسترش زمینه‌های فرهنگی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی ادامه داد: این جشنواره در سه بخش گروهی، تکخوانی و تکنوازی به صورت رقابتی برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز شرایط سنی برای شرکت‌کنندگان در جشنواره را حداکثر 40 سال اعلام کرد و افزود: فقط در بخش تکنوازی قوپوز، شرکت‌کنندگان در دو گروه سنی تا 20 سال و 20 تا 40 سال رقابت می‌کنند.

علوی خاطرنشان کرد: این جشنواره به صورت منطقه‌ای برگزار و آثار ارسالی از استان های آذربایجان شرقی، غربی، زنجان و اردبیل مورد پذیرش دبیرخانه است.

وی گفت: گروه ها فقط با آلات مرتبط  قوپوز، بالابان، دهل، قاوال و قوشا ناغارا  می توانند اثر خود را ارایه کنند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز اظهار کرد: بخش رقابتی تکنوازی در سازهای قوپوز، بالابان، زورنا و دهل خواهد بود.

علوی افزود: در بخش تکخوانی اثر با آواز و نوازندگی قوپوز توسط یک فرد قابل قبول بوده و تکخوان می تواند در اثر گروهی نیز شرکت کند.

وی اظهارکرد: شرکت کنندگان در هر سه بخش گروهی، تکخوانی و تکنوازی می‌توانند دو اثر خود را به صورت سی.دی و دی.وی.دی  تصویری با کیفیت مناسب به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز گفت: شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را تا پایان وقت اداری بیست و پنجم تیر به دبیرخانه جشنواره به نشانی تبریز، خیابان آزادی، جنب مسجد طوبی، پارک مفاخر آذربایجان، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، امور هنری ارسال کنند.

علوی اضافه کرد: حداکثر مدت زمان اجرا در هر بخش تا هشت دقیقه است و آثار شاعران ترکی گوی ایرانی و یا آثار سروده شده توسط شرکت کنندگان در اولویت خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386