یکشنبه, 29 فروردين 1400 ساعت 07:24 ق ظ - 04(Apr) 18 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

مدیر امور اجتماعی شهرداری تبریز گفت: در راستای کارآفرینی و توانمندسازی بانوان اقدامات موثری در مراکز فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز انجام می شود.

خسرو خیری در بازدید از مراکز اجتماعی منطقه 4 و 5 شهرداری تبریز، بلوغ زود رس و تزلزل بنیان خانواده ها، عدم توجه به هویت ملی را از شاخص ترین آثار  مخرب شبکه های ماهواره ای عنوان کرد .
مدیر امور اجتماعی به همراه تعدادی از کارشناسان این مدیریت ضمن بازدید از مراکز اجتماعی و فرهنگی منطقه  4 و 5 شهرداری ، در جریان فعالیت های این مراکز قرار گرفت .
خیری در این بازدید با اشاره به اهمیت خدمات ارائه شده در این مراکز افزود: با غنی سازی اوقات فراغت علی الخصوص برای قشر بانوان خانه دار، که بخش اعظم اعضای این مراکز را تشکیل میدهند، نه تنها کمک بزرگی به اقتصاد خانواده¬ها می شود بلکه در آینده نیز برای توسعه و پیشرفت شهر که در گرو تربیت صحیح فرزندان توسط مادران آموزش دیده و آگاه است، مفید واقع خواهد شد .
مدیر امور اجتماعی در ادامه  با تاکید بر اولویت¬دهی به آموزش های پیشگیرانه در حوزه حل معضلات اجتماعی تصریح کرد: آگاهی دهی و آموزش های صحیح خانواده ها در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی، تاثیر قابل توجهی در کاهش معضلات اجتماعی خواهد داشت و از طرفی با صرف هزینه های بسیار کم در مرحله آموزش و پیشگیری،  جلوی هزینه های جبران ناپذیر مادی و معنوی در آینده گرفته می شود .
وی تصریح کرد: آشنایی خانواده ها با اثرات مخرب شبکه های ماهواره از وظایف اصلی نهاد ها و مراکز فرهنگی و اجتماعی است چرا که ریشه بسیاری از عوامل نابهنجار جامعه از جمله طلاق، بزه¬کاری کودکان، بلوغ زودرس، عدم توجه به هویت دینی و ملی و .... در تماشای شبکه های ماهواره است .
وی افزود: با برگزاری کارگاه ها و کلاس های مفید و آموزشی در راستای بهینه سازی  اوقات فراغت ، اشتغالزایی و توانمندسازی در این  مراکز نه تنها بانوان خانه دار گرایش به حضور فعال و مفید را در جامعه پیدا می کنند بلکه وقت کمتری را نیز برای تماشای شبکه های ماهواره ای و یا  به بطالت گذران وقت خود در خانه خواهند داشت و تجربه کارهای جمعی را نیز تمرین خواهند نمود .
خیری با اشاره به دیگر اقدامات شهرداری در زمینه فعالیت های اجتماعی افزود: مشاوره و برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه روابط صحیح دختران و پسران ، آموزش فرهنگ آپارتمان نشینی، رعایت حقوق شهروندی، مشاوره های حقوقی، مشاوره های فردی در زمینه ازدواج، تحصیلی و خانوادگی و ... از اهم فعالیت های مراکز اجتماعی و فرهنگی شهرداریها  است .

 

 

 


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386