یکشنبه, 05 بهمن 1399 ساعت 07:16 ق ظ - 01(Jan) 24 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

معاون عمرانی استاندارآذربایجان شرقی اعلام کرد: تامین و توسعه زیرساخت های استان به ویژه درحوزه راه و شهرسازی ریلی ، جاده ی و هوایی دراولویت برنامه های عمرانی استان قرار دارد.

محمد صادق پورمهدی در گفت و گو با خبرنگاران تصریح کرد : دراین ارتباط  از یک سال قبل تکمیل عملیات خط اهن تبریز - میانه و سرعت بخشیدن به این پروژه درسرلوحه کارمدیریت استان قرار گرفت و فرایند آن با جدیت دنبال شد.

وی گفت : مسایل و مشکلات این پروژه به ویژه مشکل اعتبارات آن از سوی شخص آقای استاندار و بنده بارها درسطح ملی و استانی پیگیری شده و درنتیجه این پیگیری و بازدید های مستمربه حمدلله وضعیت پروژه ازحالت تقریبا رکود در سال های گذشته به تلاش بی وقفه درحال حاضر در آمده و پیشرفت های خوبی حاصل شده است .

به گفته معاون عمرانی استاندارآذربایجان شرقی تاکنون برای ساخت این خط آهن  افزون بر600 میلیارد تومان هزینه شده و درسال جاری هم به رغم محدودیت های مالی ، دولت برای آن بیش از 200 میلیارد تومان تزریق کرد که تاکنون افزون بر 70 درصد آن اختصاص یافته است .

پورمهدی افزود : این پروژه نخستین خط آهن کشوری است که همه فرایند های آن مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی طراحی و اجرا شده و می تواند مسافت 160 کیلومتر را درمدت یک ساعت طی کند.

معاون عمرانی استاندارآذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت و نقش این پروژه در رونق اقتصادی و گردشگری استان  اظهار کرد : از ده قطعه این طرح تاکنون هفت قطعه آن به پایان رسید و سه قطعه دیگر در دست ساخت است .

وی افزود : با توجه به روند فیزیکی و پیشرفت های خوب پروژه دریک سال اخیر پیش بینی می کنیم همه  زیرساخت آن تا سال آینده و تا بستان آباد به پایان برسد و درحداقل زمانی بتوانیم آن را به بهره برداری کامل برسانیم .

طول این خط آهن 200 کیلومتراست و با راه اندازی آن به گفته معاون عمرانی استاندارآذربایجان شرقی مدت زمان مسافت تبریز – تهران از طریق قطار ریلی از 13 ساعت به  شش ساعت کاهش خواهد یافت .

مهندس پورمهدی عملیاتی کردن ساخت آزاد راه تبریز، مرند و بازرگان را از دیگر اقدامات مهم دریک سال گذشته در بخش توسعه زیرساخت های استان بیان کرد که به گفته وی با پیگیری های شخص آقای استاندار و سایر مدیریت های مرتبط محقق شده و وزیر راه و شهرسازی دربودجه سال 94 برای آن 250 میلیارد تومان پیشنهاد ردیف بودجه کرده است .

معاون عمرانی استاندارآذربایجان شرقی درادامه این گفت و گو از سه هزار پروژه نیمه تمام و به ارث مانده از دولت قبل در استان خبر داد و گفت  : براساس عرف جاری برای تکمیل این پروژه ها بیش از 30 هزار میلیارد تومان اعتبار و حداقل 30 سال زمان نیاز است .

وی اظهار کرد :  ما براساس سیاست های دولت این پروژه های اولویت بندی و با اتکا به منابع محلی و مردم برنامه تکمیل برخی از آن ها ازجمله بزرگراه تبریز – اهر ، تبریز – سهند و تبریز ، مرند و جلفا و شماردیگراز طرح های عمرانی در حوزه سدسازی ، آب  ، کشاورزی و ورزش را  در دستور کار قرار دادیم و به حمدالله دریک سال گذشته به پیشرفت های خوبی دست یافته ایم .

معاون عمرانی استانداری بااشاره به محدودیت منابع دولت تصریح کرد : ما باید این فرهنگ را دراستان نهادینه کنیم که کارهای عمرانی را با مشارکت خود مردم و بخش های خصوصی انجام دهیم و از حاکمیت بخواهیم که اختیارات مدیران استانی را افزایش دهند.

وی افزود : تجربه یک سال گذشته مدیریت استان نشان داد که حتی با محدودیت های مالی دولت ، اما با اتکا به منابع محلی و مردم می توان کارهای بزرگ را انجام داد و استان را اداره کرد.
وی گفت : با همین رویکرد و با همدلی و هماهنگی مدیران اجرایی دریک سال اخیر بیش ازگذشته پروژه های عمرانی در سطح استان فعال شده و مشکلات زیادی ازجمله مسایل زیست محطیی ،ترافیکی و نیز بسیاری از مشکلات مدیریتی استان حل شده است .

معاون عمرانی استانداری خاطر نشان کرد : باوجود برخی تنگنا ها من آینده کشور و استان را بسیار روشن و امیدوارکننده می ببینم به شرطی که این اختیار را داشته باشیم تا از ظرفیت و پتانسیل های آن به نحو شایسته در راستای توسعه استان استفاده کنیم .

مهندس پورمهدی وجود همدلی میان مدیرانی اجرایی و آرامش خوب دراستان را فرصت مغتنم برای خدمت به مردم و توسعه استان توصیف کرد و گفت :  تعامل خوبی با نمایندگان مردم استان درمجلس داریم و با توجه به جایگاه و نقش آن ها به ویژه درسطح ملی انتظار داریم مدیریت ارشد استان را درتامین اعتبارات و فرایند توسعه استان همچون گذشته یاری کنند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386