یکشنبه, 23 خرداد 1400 ساعت 12:36 ق ظ - 06(Jun) 13 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

معاون عمرانی آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون در آذربایجان‌شرقی افزون بر 22 هزار و 633 دستگاه ناوگان باری فعال است که تعداد 12 هزار و 892 دستگاه آن بیش از 20 سال و دو هزار و 341 دستگاه آن بالای 40 سال عمر دارد.

 

محمدصادق پورمهدی درآیین بزرگداشت روز ملی صنعت حمل و نقل در جمع مدیران و فعالان حمل و نقل جاده ریلی و هوایی استان اظهار داشت: این ستاد تحت مدیریت استانداری آذربایجان‌شرقی و با حضور نمایندگانی از حوزه حمل و نقل جاده، ریلی و هوایی استان و نیز با مشارکت بانک‌های استان تشکیل شده و بر اساس برنامه زمان‌بندی قرار است در مدت یک سال نسبت به نوسازی و تجهیز ناوگان عمومی و خصوصی استان اقدام کند.

 وی افزود: نوسازی و ساماندهی ناوگان عمومی استان از برنامه‌های اصلی مدیریت ارشد استان است که مفاد و عملیات اجرایی آن تصویب و در دستور کار قرار گرفته است.

 معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: صنعت حمل و نقل کشور و استان با وجود توانمندی‌های بالا از عقب ماندگی و فرسودگی فزاینده رنج می‌برد به گونه‌ای که هم اکنون ناوگان فعال باری با عمر متوسط 17 سال و با کمترین بازدهی اقتصادی در جاده‌های کشور رفت و آمد می‌کند.

 پورمهدی از حمل و نقل به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های زیربنایی در اقتصاد و توسعه پایدار استان یاد کرد و ضرورت تسریع در نوسازی ناوگان عمومی و خصوصی را مورد تاکید قرار داد.

 وی گفت: هم اکنون در آذربایجان‌شرقی افزون بر 22 هزار و 633 دستگاه ناوگان باری فعال است که تعداد 12 هزار و 892 دستگاه آن بیش از 20 سال و دو هزار و 341 دستگاه آن بالای 40 سال عمر دارد.

 ناوگان استان آذربایجان شرقی رتبه نخست کشوری را در فرسودگی دارد

 به گفته وی از نظر میزان فرسودگی ناوگان استان آذربایجان‌شرقی رتبه نخست کشوری را دارد که این مسئله اهمیت و توجه به امر نوسازی را دو چندان می‌کند.

جابه‌جایی سالانه 15 میلیون تن بار در آذربایجان‌شرقی

پورمهدی با اشاره به موقعیت راهبردی آذربایجان‌شرقی و قرار گرفتن آن در مسیر جاده تاریخی ابریشم و اروپا، جایگاه این استان در حوزه حمل و نقل جاده، ریلی و هوایی در سطح ملی و بین‌المللی را مورد تاکید قرار داد و گفت: توسط ناوگان باری این استان سالانه بیش از 15 میلیون و 50 هزار تن کالا حمل و جا به جا می‌شود.

به گفته وی همچنین سالانه افزون بر 11 میلیون مسافر توسط سه هزار و 342 دستگاه انواع ناوگان مسافربری و 12 پایانه مسافری فعال استان جا‌به‌جا می‌شوند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی وجود 278 شرکت و موسسه حمل و نقل کالا، 114 شرکت و موسسه حمل و نقل مسافربری، افزون بر 28 هزار دستگاه ناوگان باری  و نیز دو پایانه مرزی مشترک با جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مناطق مرزی جلفا و نوردوز به علاوه 35 شرکت حمل و نقل بین‌المللی و 22 تشکل صنفی فعال را از دیگر ظرفیت‌های حمل و نقل استان بیان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت به روز بودن و تجهیز ابزارآلات صنعت حمل و نقل استان به نرم‌افزارهای مدون و الکترونیکی برای برنامه‌های توسعه دولت الکترونیک تاکید کرد و نقش این مهم را در کاهش زمان، هزینه‌ها و روان بودن خدمات یادآور شد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به سیاست دولت در واگذاری امور به بخش خصوصی گفت: ما به پیروی از سیاست‌های دولت برنامه تقویت و توسعه شرکت‌های خصوصی درحوزه حمل و نقل را در دستور کار قرار دادیم و در این زمینه از هر اقدام حمایت می‌کنیم.

پورمهدی در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک روز ملی صنعت حمل و نقل به مدیران و فعالان این حوزه از روز به عنوان فرصتی مناسب برای قدردانی از خدمات ارزشمند رانندگان و سایر دست‌اندرکاران و شاغلان بخش حمل و نقل استان یاد کرد.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386