یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 ساعت 03:44 ق ظ - 05(May) 09 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌ شرقی گفت: یازدهم بهمن ماه صورتجلسه تحویل زمین بیمارستان 300 تختخوابی نهایی در منطقه 4 تبریز شد.

 

سيدحسن سيدی در جمع خبرنگاران افزود: احداث بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی تبریز از مصوبات سفرهای استانی در سال‌های قبل بود که در نهایت مقرر شده امسال دولت زمینی را در منطقه چهار تبریز بین جاده سنتو و  جاده فرودگاه در اختیار ما قرار دهد و این موضوع در حال نهایی شدن است.
وی اظهار کرد: نگاه هیئت مدیره جدید سازمان در خصوص ساخت این بیمارستان مثبت است و پیش بینی می کنیم در خصوص تصویب این مهم در هیئت مدیره مشکلی وجود نداشته باشد.
وی با اشاره به هزینه های سنگین ساخت بیمارستان گفت: در حال حاضر ساخت هر تخت بیمارستانی 500 میلیون تومان هزینه دارد و امیدواریم بتوانیم این بیمارستان را در مدت زمان اندکی به نتیجه مطلوب برسانیم.
سیدی، خدمات این اداره کل در خصوص درمان مستقیم و غیرمستقیم را در سطح های مطلوب دانست و افزود:  این اداره کل در بخش درمان مستقیم به صورت رایگان از طریق دو بیمارستان ۲۹ بهمن و عالی نسب، سه درمانگاه در تبریز و ۱۲ درمانگاه در سطح شهرستان های استان ارائه خدمات می کند.

وی تعداد تخت‌های فعال در بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی آذربایجان شرقی را 395 مورد ذکر کرد و افزود: ضریب اشتغال تخت بیمارستانی 81.1 درصد و متوسط اقامت بیمار 3.29 درصد است.
سیدی گفت: در نه ماهه گذشته یک میلیون و 446 مورد ویزیت سرپایی،  27 هزار و 460 مورد بستری و 14 هزار و 837 مورد عمل جراحی در مجموعه های درمانی این اداره کل انجام شده است.
وی ادامه داد: روزانه بیش از 3200 ویزیت در بیمارستان های 29 بهمن و عالی نسب تامین اجتماعی انجام می شود.
وی با اشاره به وضعیت درمان غیرمستقیم افزود: هم اکنون در این بخش با 544پزشک عمومی، 775 پزشک متخصص و فوق تخصص، ۱۵۱ دندانپزشک، 283 آزمایشگاه و پاراکلینیک، 474داروخانه، 109 درمانگاه و ۴۳ بیمارستان همکاری داریم و اخیرا مجوز قرارداد همکاری با بیمارستان بین المللی تبریز نیز منعقد شده است.
وی با اشاره به مصرف بیش از حد دارو در کشور گفت: متاسفانه میانگین مصرف دارو در کشور ما چهار برابر میانگین جهانی است  و هر ایرانی به طور متوسط 399 مورد اقلام دارویی در سال مصرف می کند.
وی از هزینه کرد دو  میلیارد تومان در حوزه عمرانی در این مجموعه خبر داد و گفت: احداث ساختمان آزمایشگاه 29 بهمن، احداث طرح توسعه موتورخانه بیمارستان عالی نسب و بازسازی بیمارستان شهید مختاری از جمله شاخص ترین پروژه های عمرانی در دست احداث این اداره کل در حوزه بهداشت و درمان است.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386