پنج شنبه, 14 اسفند 1399 ساعت 01:13 ق ظ - 03(Mar) 04 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌ شرقی گفت: یازدهم بهمن ماه صورتجلسه تحویل زمین بیمارستان 300 تختخوابی نهایی در منطقه 4 تبریز شد.

 

سيدحسن سيدی در جمع خبرنگاران افزود: احداث بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی تبریز از مصوبات سفرهای استانی در سال‌های قبل بود که در نهایت مقرر شده امسال دولت زمینی را در منطقه چهار تبریز بین جاده سنتو و  جاده فرودگاه در اختیار ما قرار دهد و این موضوع در حال نهایی شدن است.
وی اظهار کرد: نگاه هیئت مدیره جدید سازمان در خصوص ساخت این بیمارستان مثبت است و پیش بینی می کنیم در خصوص تصویب این مهم در هیئت مدیره مشکلی وجود نداشته باشد.
وی با اشاره به هزینه های سنگین ساخت بیمارستان گفت: در حال حاضر ساخت هر تخت بیمارستانی 500 میلیون تومان هزینه دارد و امیدواریم بتوانیم این بیمارستان را در مدت زمان اندکی به نتیجه مطلوب برسانیم.
سیدی، خدمات این اداره کل در خصوص درمان مستقیم و غیرمستقیم را در سطح های مطلوب دانست و افزود:  این اداره کل در بخش درمان مستقیم به صورت رایگان از طریق دو بیمارستان ۲۹ بهمن و عالی نسب، سه درمانگاه در تبریز و ۱۲ درمانگاه در سطح شهرستان های استان ارائه خدمات می کند.

وی تعداد تخت‌های فعال در بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی آذربایجان شرقی را 395 مورد ذکر کرد و افزود: ضریب اشتغال تخت بیمارستانی 81.1 درصد و متوسط اقامت بیمار 3.29 درصد است.
سیدی گفت: در نه ماهه گذشته یک میلیون و 446 مورد ویزیت سرپایی،  27 هزار و 460 مورد بستری و 14 هزار و 837 مورد عمل جراحی در مجموعه های درمانی این اداره کل انجام شده است.
وی ادامه داد: روزانه بیش از 3200 ویزیت در بیمارستان های 29 بهمن و عالی نسب تامین اجتماعی انجام می شود.
وی با اشاره به وضعیت درمان غیرمستقیم افزود: هم اکنون در این بخش با 544پزشک عمومی، 775 پزشک متخصص و فوق تخصص، ۱۵۱ دندانپزشک، 283 آزمایشگاه و پاراکلینیک، 474داروخانه، 109 درمانگاه و ۴۳ بیمارستان همکاری داریم و اخیرا مجوز قرارداد همکاری با بیمارستان بین المللی تبریز نیز منعقد شده است.
وی با اشاره به مصرف بیش از حد دارو در کشور گفت: متاسفانه میانگین مصرف دارو در کشور ما چهار برابر میانگین جهانی است  و هر ایرانی به طور متوسط 399 مورد اقلام دارویی در سال مصرف می کند.
وی از هزینه کرد دو  میلیارد تومان در حوزه عمرانی در این مجموعه خبر داد و گفت: احداث ساختمان آزمایشگاه 29 بهمن، احداث طرح توسعه موتورخانه بیمارستان عالی نسب و بازسازی بیمارستان شهید مختاری از جمله شاخص ترین پروژه های عمرانی در دست احداث این اداره کل در حوزه بهداشت و درمان است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386