سه شنبه, 28 ارديبهشت 1400 ساعت 03:28 ب ظ - 05(May) 18 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

 

 

 

هربار که داعش قساوتی جدید را رقم می‌زند، چه با گردن زدن گروهی از مسیحیان مصری باشد، چه با به بردگی گرفتن زنان ایزدی در عراق یا زنده سوزاندن قربانیان، یک سوال بزرگ برای بسیاری از مردم مطرح می‌شود: چرا داعش دست به چنین اقداماتی می‌زند؟ هدف از این کار‌ها چه می‌تواند باشد؟

به گزارش سرویس بین الملل فرارو به نقل از سی ان ان، افزودن نام‌ها به لیست دشمنان هرگز استراتژی خوبی نبوده، با این حال وحشی گری‌های داعش علیه شیعه، کرد، ایزدی، مسیحی و مسلمانانی که دیدگاه‌شان با داعش متفاوت است، باعث شده هر گروه قومی و مذهبی در سوریه و عراق علیه آن‌ها باشند.

داعش حتی با القاعده که متحد ذاتی آن است در سوریه می‌جنگد.

نازی‌ها و خمرهای سرخ تلاش بسیاری کردند تا بر جنایات خود علیه بشریت سرپوش بگذارند. در عوض، داعش جنایات بی‌شمار خود را بدون توجه به پیامد‌هایش، در رسانه‌ای اجتماعی به نمایش جهانی می‌گذارد.

سربریدن جیمز فولی، خبرنگار آمریکایی توسط داعش در نیمه آگوست باعث تحریک بخش عمده جهان غرب علیه این گروه شد و شکل گیری کمپین هوایی به سرکردگی آمریکا علیه داعش را به دنبال داشت.

سوزاندن خلبان اردنی توسط داعش نیز باعث تحریک اکثر کشورهای جهان عرب علیه این گروه شد و اردن را به لیست کشورهای ائتلاف علیه داعش افزود.

سربریدن ۲۱ قبطی مسیحی مصر در لیبی توسط نیروهای وابسته به داعش نیز حملات هوایی نیروهای مصری به مواضع داعش در شرق لیبی را به دنبال داشت.

گفته می‌شود رابرت گیتس، رئیس سابق سازمان سیا نوشته‌ای که بیانگر یک قاعده کلی است را روی میز خود قرار داده: «به عنوان یک قانون کلی، راه دستیابی به یک شگفتی استراتژیک کامل، انجام اقدامی است که به هیچ وجه عاقلانه نیست یا حتی باعث خودتخریبی می‌شود.»

داعش همچنان باعث شگفتی جهان می‌شود و اقداماتش واقعا غیرعاقلانه و باعث خودتخریبی است. پس چه اتفاقی در حال وقوع است؟

یکی از دریچه‌های اصلی درک داعش در مجله انگلیسی زبان این گروه با نام «دابق» است. هفته گذشته شماره هفتم دابق منتشر شد و مطالعه دقیق آن به تشریح جهان بینی داعش کمک می‌کند.

اشتباهی که بسیاری از افراد در مواجهه با داعش مرتکب می‌شوند این است که آن را بازیگری منطقی تصور می‌کنند. در واقع همانطور که در این مجله آمده، ایدئولوژی این گروه نزدیک به تفکرات آخرالزمانی است مبنی بر اینکه ما در عصر آخرالزمان زندگی می‌کنیم و اقدامات داعش در جهت شتاب بخشی برای رسیدن به این اتفاق است.

نام مجله دابق نیز به درک جهان بینی داعش کمک می‌کند. شهر دابق در سوریه‌‌ همان محلی است که براساس برخی روایت‌ها، گفته می‌شود پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص) از رویارویی نیروهای اسلام و «رم» برای نبرد نهایی پیش از آخر الزمان و پیروزی اسلام واقعی در آن خبر داده است.

زمانیکه پی‌تر کاسیگ، امدادگر آمریکایی طی ماه نوامبر توسط داعش کشته شد، جهادی جان-مرد سیاهپوشی که در بسیاری از ویدئوهای داعش به چشم می‌خورد- در مورد کاسیگ گفت: «ما نخستین مسیحی را در دابق دفن می‌کنیم و با اشتیاق تمام منتظر رسیدن باقی نیروهای شما هستیم.»

به عبارت دیگر، داعش خواستار آن است که نیروهای زمینی غربی به سوریه حمله کنند تا تاییدی باشد بر گفته‌هایی که مربوط به دابق می‌شود.

ما در جهان به شدت سکولاریزه شده‌ای زندگی می‌کنیم، بنابراین برخی مواقع پذیرش باورهای عمیق مذهبی دیگران سخت است. برای بسیاری از غربی‌ها این ایده که آخرالزمان با روی دادن نبردی میان اسلام و رم در شهر دابق سوریه آغاز خواهد شد، قابل درک نیست. اما این مسئله برای داعش بسیار جدی است. اعضای داعش خود را جلوداران یک جنگ مذهبی می‌دانند که در ‌‌نهایت منجر به پیروزی اسلام می‌شود.

اعضای داعش عمیقا باور دارند که در یک جنگ عالم گیر شرکت دارند و البته به نمایندگی از خیر می‌جنگند و همین مسئله به آن‌ها اجازه می‌‎دهد هرکس که در مقابلشان می‌‎ایستد را بدون احساس پشیمانی به قتل برسانند.

 

 

 


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386