جمعه, 02 آبان 1399 ساعت 11:34 ق ظ - 10(Oct) 23 2020

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

شعار سال 98: رونق تولید

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

دریاچه ارومیه


تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب

 دبیر انجمن ارولوژی کشور درآستانه روزملی سلامت مردان گفت: محوروشعاراصلی روزملی سلامت مردان در حیطه تخصصی ارولوژی، متمرکز بر بیماری های پروستات است.

 

عباس بصیری گفت: علت انتخاب این بیماری از آنجاست که در رده های سنی جوان می تواند به صورت عفونت پروستات خود را نشان دهد. حال آنکه بیماران در این سن دچار سوزش، تکرر و درد هنگام ادرار می شوند که نشان‌دهنده عفونت در داخل پروستات آنهاست. پس ما باید نحوه برخورد با بیماری های پروستات در این سن نیز مطرح کنیم.
وی ادامه داد: در میانسالی پروستات بزرگ و از 50 سالگی به بالا علائم تنگی مجرا به دلیل بزرگی پروستات ایجاد و ادرار باریک و قطره قطره می شود.
این جراح کلیه و مجاری ادرار هشدار داد: در سنین بالاتر خطر سرطان پروستات به صورت بدخیم نیز وجود دارد. چرا که پروستات بیمارای است در تمام رده های سنی مردان دیده می شود به همین دلیل محور روز سلامت مردان بر این مبنا انتخاب شده است. این برنامه یک روزه کامل می شود اما روزهای دیگر هفته نیز در اختیار مسئولین وزارت بهداشت است که در مورد مسائل سوانح و حوادث برای مردان نیز بپردازند.
وی گفت: هفته سلامت از پنج شنبه 7 اسفند ماه آغاز می شود حال آنکه این روز به بخش بیماری های کلیه و مجاری ادراری اختصاص دارد که مسئولیت برگزاری این روز نیز بر عهده انجمن ارولوژی ایران است. البته برنامه های تدارک دیده شده در آن روز در تمام شهرها و شهرستان های کشور نیز برگزار می شود که رسانه ها، مطبوعات، صدا و سیما مطالب مربوط به این بیماری را به اطلاع عموم خواهند رساند و البته بسیار هم حائز اهمیت است.
مهم ترین بیماری های گریبان گیر مردان
عضو هیات مدیره انجمن ارولوژی ایران گفت: مردان در حوزه عمومی بیشتر گریبان گیر آسیب و سوانح می شوند که آمار خیلی زیادی را هم دراین خصوص در ایران داریم. اما در حوزه بیماری های جراحی کلیه و مجاری ادراری شایع ترین مشکل آنها یکی بیماری سنگ های ادراری و دیگری بیماری های مربوط به غده پروستات است.
رئیس مرکز تحقیقات بیماری های کلیه و مجاری ادرار به مردان جوان توصیه کرد: بدون تردید نکته اصلی برای پیشگیری ازابتلا به انواع بیماری ها رعایت بهداشت است. یعنی جوانان نباید تماس های جنسی غیر متعارف و غیر معمول داشته باشند. زیرا بسیاری از عوامل عفونی پروستات ناشی از آن است که به طور جدی باید از آن پرهیز کنند.چراکه پروستات جایی است که درپی لانه گزینی عفونت در آنجا به سختی می توان بیماری را درمان و از آنجا تخلیه کرد.
وی ادامه داد: به افراد در سنین میانه هم باید گفت که به محض بروز مشکلات ادراری مانند تکرر ادرار، بیرون رفتن در شب برای ادرار و ادرار باریک داشتن حتمأ به پزشک مراجعه کنند. در سنین بالاتر نیز در صورت داشتن سابقه سرطان پروستات در اقوام درجه اول باید آن را جدی بگیرند و از 45 سال به بالا به فکر این بیماری باشند و با انجام یک آزمایش خون ساده آن را چک و کنترل کنند.
دلسوزی مردان برای خانواده و فرزندان بیشتر از خودشان است
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درادامه گفت: مردان به عنوان محور خانواده و فعالیت های اقتصادی و توسعه اجتماعی عناصر تعیین کننده توسعه خانواده و جامعه محسوب می شوند بنابراین به مراقبت خود باید خیلی توجه کنند.
وی تأکید کرد: آمارهای بین المللی حاکی از آن است که درکشور ما مردان آخرین افرادی هستند که برای پیگیری مشکلات پزشکی و درمانی خود مراجعه می کنند. چراکه متأسفانه دلسوزی آنها برای افراد خانواده و فرزندان خیلی بیشتر از خودشان است. بنابراین باید این مسئه را جدی بگیرند و در صورت بروز مشکلات ادراری، مانند مشاهده خون در آن نیز علاوه بر مراجعه به پزشک از استعمال سیگار و مواد مخدر به صورت جدی پرهیز کنند. چرا که ریشه تمام بیماری ها در سیگار و الکل و اعتیاد است و سلامت نبودن مردان به طور عمده باعث از هم پاشیدگی خانواده و خانواده ها خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2020
1399 - 1386