شنبه, 18 ارديبهشت 1400 ساعت 10:00 ب ظ - 05(May) 08 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - - شناسه: 2433

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت دوم فروردین، روز جهانی آب، بر تغییر رفتار عمومی در مصرف آب و صرفه جویی در مصرف این مایع حیاتی تاکید کرد.

متن پیام دکتر اسماعیل جبارزاده به این شرح است:

دوم فروردين ماه، ازسوي سازمان ملل به عنوان «روز جهاني آب» ناميده شده و همه ساله شعاري براي اين روز تعيين مي گردد. امسال (1394) روز جهاني آب به نام «آب و توسعه پايدار» نامگذاري شده است كه نشانگر توجه ويژه به نقش حياتي آب در دستيابي به توسعه پايدار در تمام زمينه ها و براي تمام نسل هاست.
حيات اجتماعي، سياسي، اقتصادي و زيست محيطي جوامع بشري به آب، اين گنجينه بي بديل وابسته است. (وَجَعَلْنا مِن الماء كُل شي حيّ) و آب كالايي ارزشمند، محدود، غيرقابل جايگزين و شاه كليد توسعه پايدار است ، دستيابي نسل امروز و نسل هاي آتي به حيات اجتماعي، روبه رشد ،جز در سايه محور قرار دادن آب كشور ميسر نخواهد بود.
امروزه پيكره هاي آبي به دليل تغييرات اقليمي از يك سو ، عدم تدبير خردمندانه و كم توجهي مردم در مصارف و تخليه آلاينده ها از سوي ديگر، دچار مشكلات كمي و كيفي گرديده كه مصداق آن را مي توان در خشك شدن اغلب رودخانه ها، درياچه ها و تالاب ها، پايين رفتن سطح سفره آبهاي زيرزميني و آلودگي فزاينده منابع آب و تخريب آنها مشاهده کرد.
راهكار برون رفت از چنين شرايطي صرفاً مديريت مصرف و تغيير الگوي مصرف و صرفه جوئي در همه نوع مصارف آب است. اگر ما ساكنان كره زمين بالاخص در كشورهايی خشك همچون ايران رفتار خود را در مصرف و تخريب منابع آب تغيير ندهيم، در آينده اي نه چندان دور، امنيت، رفاه، سلامت و نهايتاً حيات خود و حيات اكوسيستم وابسته به آن با خطر جدي مواجه خواهد شد،همانطوری که هم اكنون نيز برخي از اين علائم در نقاطي از كشور نمايان است.
مردم شريف آذربايجان شرقي!  ما باید رفتار خود در مصرف آب را به طور جدي تغيير دهيم. تامين مستمر نيازهاي شرب، بهداشت، صنعت و كشاورزي از چالش ها و نگراني هاي اساسي مسئولان است و تنها گزينه پيش رو براي رفع اين نگراني‌ها، تدبير هوشمندانه مسئولان در كنار رعایت آحاد مردم است. همياري و همكاري دستگاههاي اجرائي ذيربط به عنوان نمايندگان دولت تدبير و اميد، با مردم عزيز، نهادهاي عمومي، بخش خصوصي، در راستاي تهيه و تدوين راهكارهاي سازگاري، اقليم خشك جديد، تنها راه حل و فصل مشكلات موجود است تا بتوان تداوم حيات مردم عزيز، بويژه كشاورزان، روستائيان و شهروندان زحمتكش استان را به حول و قوه الهي تضمين کرد و فرصت هاي شغلي و درآمدي را در فضائي توأم با آرامش خاطر فراهم نمود.
با اميد به اينكه تك تك جمعيت ساكن در جاي جاي استان با درك عميق ارزش آب، صرفه جوئي در مصرف آن را سرلوحه رفتار و زندگي خويش قرار دهیم.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386