جمعه, 03 بهمن 1399 ساعت 07:18 ق ظ - 01(Jan) 22 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد کشورش واردات نفت از ایران را کاهش نخواهد داد.

آی نیوز: وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد این کشور قصد ندارد واردات نفت از ایران را کاهش دهد. «تانر ییلدیز»، وزیر انرژی ترکیه گفت با توجه به اینکه آنکارا خرید نفت از ایران را به میزان قابل توجهی کاهش داده است، واردات نفت از این کشور را بیش از این کاهش نخواهد داد.

وی به خبرنگاران گفت: «ترکیه خرید نفت از ایران را از ۹ میلیون تن به ۵.۵ تا ۶ میلیون تن کاهش داده است و کاهش بیشتر در برنامه ما نیست.» این اظهارات وزیر انرژی ترکیه در حالی ابراز شده که مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه (۹ مرداد) با ۴۰۰ رأی موافق در مقابل ۲۰ رأی مخالف، لایحه تشدید تحریم‌ها علیه ایران را تصویب کرد.

بر اساس این لایحه، آمریکا، خریداران نفت ایران را وادار می‌کند طی یک سال از مجموع واردات نفت خود، روزانه یک میلیون بشکه بکاهند. تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا و هم‌پیمانانش برای چیزی است که این کشورها از آن به عنوان جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای یاد می‌کنند.

امریکا و اتحادیه اروپا بر اساس همین ادعاها تا کنون چندین دور تحریم ضد بخش‌های نفتی، مالی و انرژی ایران تصویب کرده‌اند. جمهوری اسلامی ایران اتهامات کشورهای غربی در زمینه برنامه هسته‌ایش را بی‌اساس خوانده و تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان پی تی) و عضوی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تمامی حقوق در زمینه توسعه و دستیابی به فناوری هسته‌ای برای مقاصد صلح آمیز برخوردار است.

به گزارش فارس، مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا کنون بارها از تأسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی دال بر انحراف برنامه انرژی اتمی تهران به سوی اهداف نظامی پیدا نکرده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386