یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 ساعت 02:20 ق ظ - 05(May) 09 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: دو میلیون و 350 هزار نفر گردشگر نوروزی وارد منطقه آزاد ارس شده اند.

مختار خوش پیمان در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس آمار گزارش شده از سوی کمیته آمار ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس این تعداد گردشگر از 25 اسفند سال 1393 الی 9 فروردین سالجاری به ارس سفر کرده اند.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس دارای چهار منطقه منفصل و 9 گیت ورودی در محدوده‌های جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو می باشد، اظهار داشت: عملیات آمارگیری از مسافران نوروزی به این منطقه در گیت های ورودی انجام می گیرد.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد ارس از فراهم شدن پارکینگ های مختلف در مراکز پرتردد محدوده های این منطقه خبر داد و گفت: نمایشگاه‌های مختلف عرضه صنایع دستی و توانمندی های منطقه آزاد ارس در زمینه‌های مختلف تولیدی و کشاورزی برپا شده است.

وی گفت: طبق آمار دستگاه‌های تردد شمار و ثبت خودروهای پلاک مهمان در سطح استان، بعد از شهرستان تبریز، محدوده جلفای منطقه آزاد ارس، شهرستان مراغه و شهرستان اسکو در رتبه های بعدی بیشترین تردد گردشگران نوروزی قرار دارند.

وی با اشاره به وجود آب و هوای بهاری در محدوده های جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو و جاذبه های بی نظیر گردشگری در مناطق و محدوده‌های منطقه آزاد ارس، افزود: به جهت استقبال گسترده گردشگران از جاذبه های گردشگری این منطقه، کلیسای سنت استپانوس با بیش از 30 هزار عدد فورش بلیط در رتبه نخست بیشترین بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی استان قرار دارد.

شایان ذکر است ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس در نوروز 1394 برنامه های فرهنگی، هنری ورزشی، گردشگری و نمایشگاهی مختلفی از جمله بالن سواری، پرواز های تفریحی با هواپیماهای سبک، والیبال ساحلی، تیراندازی با کمان، کارتینگ، پینت بال، تور ارس گردی، جنگ شادی، نمایشگاه صنایع دستی ارس، تئاتر خیابانی، پرواز با پاراموتور، اسکیت سواری، ماهیگیری و برنامه‌های متعدد دیگر را تا 15 فروردین ماه سالجاری برگزار می کند.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386