سه شنبه, 28 ارديبهشت 1400 ساعت 04:15 ب ظ - 05(May) 18 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

آی نیوز: شهردار و رییس شورای اسلامی شهر تبریز، با صدور پیام مشترکی، تدوین و انتشار یادنامه آن استاد فقید و تكريم مقام علمي و ادبي و اجتماعي استاد دكتر اسماعیل رفیعیان را یک حرکت پرارج و درخشان علمی، فرهنگی و ادبی توصیف کردند .

 

به گزارش آی نیوز، به نقل از معاونت فرهنگی اجتماعی ،در پیام مشترک دکتر صادق نجفی و دکتر شهرام دبیری آمده است: نقش آذربايجان در اعتلای نام ايران كهن به دانش و فرهيختگي، بي‌بديل و چشم‌نواز است. اين ديار پاك، به عنوان تجلّی گاه غيرت و مردانگي، دين و ايمان و آگاهي و فرهنگ، همواره مغبوطِ دوستان و محسودِ دشمنان بوده است .
در ادامه با بیان این که در ميان بزرگان عرصة پارسایی و دانايي آذربایجان، نام استاد فقید دكتر اسماعیل رفیعیان بر تارك سرافرازي آذربايجان و ايران معاصر مي‌درخشد، خاطرنشان شده است: شخصيتي دانشمند كه در درازناي حيات پربار خود، يك تنه، بارِ قبيله‌اي را در عرصه دانش و ایثار بر دوش كشيد. رفیعیان بزرگ، آميزه‌ای از خردگرايي و استدلال و ذوق‌ورزي و احساس بود .
شهردار و رییس شورای اسلامی شهر تبریز همچنین در پیام خود متذکر شده است:   دكتر رفیعیان، بر مبناي باور راسخ بر اين كلام كه «عبادت به جز خدمت خلق نيست»، در ميدان عمل به قامت تمام وارد شده است . نگاهي به فعاليّت عملي و خدمات ماندگار استاد در دستگيري از خلق خدا و برداشتن سنگ حرمان از پيش پاي آنان و توسعه حریم علم و اخلاق اسلامی در جامعه، كه تجلّي زيباي آن در تاسیس و مدیریت شکوهمند دانشگاه آزاد اسلامی تبريز و اهدای گنجینه عظیم شخصی به کتابخانه ملی تبریز نمودار شده است، حديث و حكايتي زيبا از اين دعوي است كه او معتقد بود كه خدا را بايد در گوشة دل بندگانش جستجو كرد .
در پیام مشترک صادر شده،  تكريم استاد رفیعیان، تكريم دانش، فضيلت و فرزانگي خوانده و آمده است:  به نمایندگی از شهروندان فهیم تبریزی، تلاش‌هاي تمامی دست‌اندرکاران دلسوز ایده تدوین و انتشار یادنامه آن استاد فقید و تكريم مقام علمي و ادبي و اجتماعي استاد دكتر اسماعیل رفیعیان در دانشگاه تبریز و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی را ارج مي‌نهیم و مراتب سپاس قلبي خود را از همة استادان و صاحبنظران كه با رشحات قلم خود برگ‌هاي یادنامه ایشان را زينت بخشيده‌اند اعلام مي‌كنیم .


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386