سه شنبه, 28 ارديبهشت 1400 ساعت 03:22 ب ظ - 05(May) 18 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

اسلحه‌های ایرانی که قاتل متجاوزان خارجی هستند

on شنبه, 25 ارديبهشت 1400 11:55

صنایع نظامی کشورمان چندین سال است که در حوزه طراحی و ساخت تسلیحات و تجهیزات به خودکفایی رسیده اند.

آی نیوز: فرماندار تبریز از ممنوعیت واگذاری انشعاب جدید آب برای ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز «آناخاتون» خبر داد و گفت: پیش‌بینی آب شرب در این روستا برای 170 انشعاب بوده، اما اکنون بیش از 3 هزار و 200 انشعاب مجاز در آناخاتون وجود دارد.

رحیم شهرتی‌فر که برای بررسی مشکل کمبود آب آشامیدنی روستای «آناخاتون» از این روستا بازدید کرد، اظهار داشت: به‌دلیل ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز، مشکلات جدی و اساسی برای ساکنان این روستا ایجاد شده و تامین آب شرب روستا به‌دلیل ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز بیش از پیش‌بینی‌های صورت گرفته است.
فرماندار تبریز با تأکید بر طی کلیه مراحل قانونی در ساخت‌و‌سازها و واگذاری انشعابات، گفت: دیگر به هیچ وجه انشعاب‌های جدید آب در روستای «آناخاتون» واگذار نمی‌شود.
وی با اشاره به مشکل آب این روستا تشریح کرد: متأسفانه بسیاری از ساکنان روستای «آناخاتون» بدون دریافت پروانه اقدام به ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در این روستا کرده‌اند که تأمین آب را غیر‌ممکن کرده است.
شهرتی فر خاطرنشان کرد: پیش‌بینی آب شرب در «آناخاتون» برای 170 انشعاب بوده، اما اکنون بیش از 3 هزار و 200 انشعاب مجاز در آن وجود دارد.
فرماندار تبریز وضعیت قرارگیری منابع آب موجود را یکی از دلایل حجم و فشار پایین آب آناخاتون عنوان کرد و گفت: کوچک بودن منبع‌های آب و اینکه در موقعیت پایین‌تری از سطح ساختمان‌ها قرار دارند موجب این مشکل شده است.
شهرتی‌فر با اشاره به اهمیت مسئله آب شهرستان تبریز، یادآور شد: در سفر اخیر آقای روحانی به آذربایجان‌شرقی تأمین آب تبریز به عنوان یک دغدغه مهم و درخواست اساسی مطرح شده بود که خوشبختانه توانستیم قول مساعد رئیس‌جمهور را برای این موضوع بگیریم.
در پایان این بازدید مقرر شد شرکت آب و فاضلاب روستایی در هفته پیش رو نسبت به تقویت خط تغذیه این روستا اقدام کند.
ظهر امروز فرماندار تبریز به همراه بخشدار مرکزی و مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان تبریز از روستای آناخاتون بازدید کرده و به بررسی مشکل آب شرب این روستا پرداخت.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386