یکشنبه, 05 بهمن 1399 ساعت 05:52 ق ظ - 01(Jan) 24 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

آی نیوز: فرماندار تبریز از ممنوعیت واگذاری انشعاب جدید آب برای ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز «آناخاتون» خبر داد و گفت: پیش‌بینی آب شرب در این روستا برای 170 انشعاب بوده، اما اکنون بیش از 3 هزار و 200 انشعاب مجاز در آناخاتون وجود دارد.

رحیم شهرتی‌فر که برای بررسی مشکل کمبود آب آشامیدنی روستای «آناخاتون» از این روستا بازدید کرد، اظهار داشت: به‌دلیل ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز، مشکلات جدی و اساسی برای ساکنان این روستا ایجاد شده و تامین آب شرب روستا به‌دلیل ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز بیش از پیش‌بینی‌های صورت گرفته است.
فرماندار تبریز با تأکید بر طی کلیه مراحل قانونی در ساخت‌و‌سازها و واگذاری انشعابات، گفت: دیگر به هیچ وجه انشعاب‌های جدید آب در روستای «آناخاتون» واگذار نمی‌شود.
وی با اشاره به مشکل آب این روستا تشریح کرد: متأسفانه بسیاری از ساکنان روستای «آناخاتون» بدون دریافت پروانه اقدام به ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در این روستا کرده‌اند که تأمین آب را غیر‌ممکن کرده است.
شهرتی فر خاطرنشان کرد: پیش‌بینی آب شرب در «آناخاتون» برای 170 انشعاب بوده، اما اکنون بیش از 3 هزار و 200 انشعاب مجاز در آن وجود دارد.
فرماندار تبریز وضعیت قرارگیری منابع آب موجود را یکی از دلایل حجم و فشار پایین آب آناخاتون عنوان کرد و گفت: کوچک بودن منبع‌های آب و اینکه در موقعیت پایین‌تری از سطح ساختمان‌ها قرار دارند موجب این مشکل شده است.
شهرتی‌فر با اشاره به اهمیت مسئله آب شهرستان تبریز، یادآور شد: در سفر اخیر آقای روحانی به آذربایجان‌شرقی تأمین آب تبریز به عنوان یک دغدغه مهم و درخواست اساسی مطرح شده بود که خوشبختانه توانستیم قول مساعد رئیس‌جمهور را برای این موضوع بگیریم.
در پایان این بازدید مقرر شد شرکت آب و فاضلاب روستایی در هفته پیش رو نسبت به تقویت خط تغذیه این روستا اقدام کند.
ظهر امروز فرماندار تبریز به همراه بخشدار مرکزی و مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان تبریز از روستای آناخاتون بازدید کرده و به بررسی مشکل آب شرب این روستا پرداخت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386