جمعه, 03 ارديبهشت 1400 ساعت 01:34 ب ظ - 04(Apr) 23 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

اداره لرزه نگاری نانجینگ، چین، هفت مزرعه نگهداری حیوانات را به ایستگاه های لرزه نگاری تبدیل کرده است. این مرکز معتقد است نظارت دقیق‌تر بر رفتار برخی حیوانات خاص می تواند در پیش بینی زلزله کمک کند. پرورش دهندگان باید دو بار در روز گزارش کوتاهی درباره رفتار حیوانات به اداره لرزه نگاری نانجینگ ارائه کرده و یا رفتارهای غیر طبیعی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق نرم افزار پیام رسان چینی کیوکیو اطلاع دهند.

آموزش های ویژه در اداره لرزه نگاری به پرورش دهندگان داده می شود و فهرستی از رفتارهای غیر عادی مانند پرواز مرغ ها به بالای درختان به جای غذا خوردن یا پرش تعداد زیادی از ماهی ها به بیرون از آب ارائه می شود. برای حصول اطمینان از ردیابی دقیق رفتار حیوانات، دوربین هایی در سراسر مزرعه نگهداری حیوانات نصب می شوند. کارشناسان لرزه نگاری رفتارهای غیر عادی گزارش شده را برای بررسی بروز قریب الوقوع زلزله بررسی می کنند.
در شرایطی که نانجینگ تبدیل هفت مزرعه دیگر به ایستگاه لرزه نگاری طی سال جاری میلادی را برنامه ریزی کرده است، استفاده از حیوانات برای پیش بینی زلزله چیز جدیدی در چین محسوب نمی شود زیرا در سال 2010 مسئولان در باغ وحش های شهرهای گوانگژو و شنزن نیز رفتار حیوانات را ردیابی و نمونه های غیر عادی را گزارش می کردند.
حیوانات مورد استفاده برای پیش بینی زلزله باید به تغییرات زیرصوت اما نه تغییرات دیگر در محیط یا آب و هوا بسیار حساس باشند. بر همین اساس، بیشتر پرندگان برای این کار انتخاب می شوند. مزارع حیوانات باید منزلگاه بیش از سه گونه و یک آبگیر باشند و چند هکتار را پوشش دهند تا نمونه های کافی برای بررسی وجود داشته باشند. این مزارع ترجیحا باید در مناطق نسبتا آرام و به دور از کارخانه ها و معادن قرار داشته باشند.
تا دهه 1970، 58 نوع حیوان که پیش از وقوع زلزله رفتارهای غیر عادی از خود نشان می دادند، شناسایی شده بودند. این حیوانات شامل نمونه های وحشی و اهلی مانند گربه ها، سگ ها، پانداها، ماهی ها، مارها، موش ها، مورچه ها و زنبورها می شدند. در این میان، حیوانات غاری مانند موش ها و مارها حساسیت بیشتری نسبت به حیواناتی که روی زمین زندگی می کنند از خود نشان داده و حیوانات کوچکتر نیز حساسیت بیشتری نسبت به حیوانات بزرگتر نشان داده اند.
سوابق زلزله ها نشان می دهند پیش از وقوع آنها حیوانات رفتارهای غیر عادی داشته اند. به عنوان مثال، شش هفته پیش از زلزله ویرانگر در یینگکو در سال 1975، مارهایی که در خواب زمستانی به سر می بردند، غارهای خود را ترک کرده و از بازگشت به لانه های خود امتناع می کردند.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386