یکشنبه, 29 فروردين 1400 ساعت 06:23 ق ظ - 04(Apr) 18 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی گفت: مردم کلانشهر تبریز در روزهای گرم تابستان روزانه بیش از 400 هزار مترمکعب (به اندازه 260 میلیون بطری آب 1.5 لیتری) آب مصرف می‌‌کنند.


علیرضا ایمانلو صبح امروز اظهار داشت: با توجه به افزایش دما در روزهای اخیر و بالا رفتن میزان مصرف آب شرب شهروندان مصرف روزانه آب یک روز مشترکان در کلانشهر تبریز حدود 400 هزار متر مکعب بوده که نسبت به سال قبل در همین مدت رشد مصرف آب را نشان می‌دهد.
وی اضافه کرد: با توجه به برداشت آب از تمام ظرفیت‌های موجود از جمله 85 حلقه چاه، 11 رشته قنات، سد نهند و طرح آبرسانی زرینه‌رود که به صورت فرا استانی و از 187 کیلومتری تبریز تامین می‌شود، کلانشهر تبریز در مصرف آب شرب با موازنه منفی تولید و مصرف مواجه شده که لازم است شهروندان در مصرف بهینه آب دقت بیشتری را به عمل آورند تا دچار قطعی آب نشوند.

تبریزی‌ها روزانه 50 لیتر بیشتر از حد استاندارد آب مصرف می‌کنند

وی افزایش مصرف آب با توجه به محدودیت آب شرب در کلانشهر تبریز را نگران کننده خواند و افزود: متاسفانه سرانه مصرف آب در کلانشهر تبریز بالای 200 لیتر در شبانه‌روز است که نسبت به میانگین استاندارد 50 لیتر در شبانه‌روز بیشتر مصرف می‌شود.
ایمانلو افزود: در این زمینه و برای جلوگیری از اسراف و هدرروی آب الگوهای توصیه شده برای مصارف سرانه خانگی برای هر نفر 150 لیتر در شبانه روز تعیین شده است که امیدواریم شهروندان با رعایت آنها و دقت در نحوه مصرف آب از اتلاف بیشتر مایه حیات جلوگیری کنند.
وی تصریح کرد: بر اساس الگوی استاندارد تعیین شده، هر نفر در شبانه روز حداکثر 15 لیتر برای پخت و پز و آشامیدن، 50 لیتر برای استحمام، 20 لیتر برای لباسشویی، 15 لیتر برای ظرفشویی، 30 لیتر برای دستشویی، 10 لیتر برای نظافت‌ خانه و آبیاری باغچه، پنج لیتر برای کولر و تهویه و پنج لیتر اتلاف در توزیع باید مصرف داشته باشد.
ایمانلو اضافه کرد: برای اینکه مشکلی برای تامین آب آشامیدنی مردم تبریز به وجود نیاید باید متوسط سرانه مصرف آب به 150 لیتر در شبانه روز و مطابق الگوی تعریف شده برسد.
وی با بیان اینکه میزان تولید آب در تبریز به‌طور متوسط 3.8 تا چهار متر مکعب در ثانیه است، گفت: این میزان در پیک مصرف به پنج متر مکعب در ثانیه نیز افزایش می‌یابد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی از شهروندان عزیز درخواست کرد با صرفه‌جویی 10 درصدی در مصرف آب این شرکت را در ارائه خدمات مطلوب به مشترکان یاری کنند.


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386