یکشنبه, 29 فروردين 1400 ساعت 07:17 ق ظ - 04(Apr) 18 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

  نویسنده و کارشناس فرهنگی، گفت: اجرای طرح «نگارخانه ای به وسعت شهر» توسط شهرداری تبریز،حرکت بسیار مبارکی است که می‌تواند به رونق فرهنگی و تقویت اقتصاد فرهنگی شهر بیانجامد.


سید قاسم ناظمی، با اشاره به ضرورت اجرای فضاسازی‌های هنری در شهر، تصریح کرد: شاید در دوره‌های قبلی به جهت کوچکی شهرها و مواجهه‌ چهره‌به‌چهره افراد،  عموم مردم چهره‌های فرهنگی شهر را می‌شناختند؛ اما امروزه، با افزایش جمعیت و توسعه شهرها، افراد، درگیر زندگی شخصی خود شده‌اند و فراغت چندانی باقی نمانده‌است.
وی با بیان این‌که  هنر، درست به مثابه هوای سالم، از ضرورت‌ها و مزیت‌‌های زندگی شهروندی است، تصریح کرد: برای ایجاد زیست فرهنگی در شهرها، باید روش‌های جدیدی را پیگیری کنیم که اجرای طرح هایی مانند «نگارخانه ای به وسعت شهر» از جمله این روش ها است.
ناظمی با بیان این‌که فرهنگ حوزه‌ای است که نتایج آن در کوتاه‌مدت قابل‌احصا نیست، متذکر شد: با این وجود، اجرای مستمر و بی‌وقفه چنین اقداماتی، طبیعتا در درازمدت، بر رفتارهای شهروندی تاثیرگذار خواهد بود.
این کارشناس حوزه فرهنگ و هنر، خاطرنشان کرد: ثبت این قبیل اقدامات در تقویم شهری، موجب خواهد شد که هنرمندان و عموم شهروندان، همه‌ساله در یک بازه زمانی مشخص، منتظر اتفاقات موثر فرهنگی باشند.
وی همچنین با بیان این که اقدام شهرداری تبریز را در اجرای طرح «نگارخانه ای به وسعت شهر» تقلید نمی‌‌دانم، یادآور شد: تبریز، در دوره‌های پیشین نیز سابقه اجرای چنین برنامه‌هایی را داشته‌است.
ناظمی اضافه کرد:  در اوایل تاسیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، درصدی از  تبلیغات شهری تبریز، منوط به اجرای فعالیت‌های فرهنگی در سازه‌ها بود؛ البته این برنامه، مدت کوتاهی اجرا شد و متاسفانه استمرار لازم را نداشت.
وی همچنین خرید آثار هنرمندان و استفاده از این آثار در فرصت‌های مختلف را از دیگر عوامل  پویایی جریان فرهنگی شهر عنوان کرد.


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386