یکشنبه, 29 فروردين 1400 ساعت 08:04 ق ظ - 04(Apr) 18 2021

انتخاب زبان

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

خبرگزاری کیودوی ژاپن در گزارشی به نقل از نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که با ورود خودروهای بدون راننده به خیابان های این کشور، قوانین اجتماعی و راهنمایی و رانندگی تا سال 2020 تغییر می کند.


براساس این گزارش، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن روز سه شنبه پیشنهاد داد تا قوانین اجتماعی و راهنمایی و رانندگی این کشور تا پنج سال آینده به گونه ای تغییر کند که خودروهای بدون راننده در تعداد زیادی وارد خیابان های ژاپن شوند.
وی امروز در کنفرانس علوم و فناوری در کیوتوی ژاپن با اعلام تعهد کشورش به توسعه فناوری های نوین ارتباطی و حمل و نقلی در سطح جهان گفت: ژاپن ماموریت دارد تا با بکارگیری این فناوری ها به رشد امنیت و منفعت مادی و اجتماعی خودروهای حمل و نقل اهتمام ورزد.
آبه در این همایش علمی که دانشمندان و تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بزرگ کشورش در آن حضور داشتند، افزود: ژاپن شرایط تولید خودروها را به گونه ای طراحی کرده که در کوتاه مدت بتوانند جای راننده انسانی را بگیرند و لذا قوانین کشوری نیز باید به گونه ای تغییر یابد که سازوکارهای لازم برای جبران نبود انسان پشت رل این خودروها فراهم آید.
براساس این گزارش، پس از آنکه کمپانی گوگل در سال 2010 نخستین خودوری بدون سرنشین خود را به خدمت گرفت، دولت ژاپن اقدامات زیادی را برای بکارگیری این خودروهای موسوم به «خودران» یا خودروهای بدون راننده انجام داد و تاکنون موفقیت های زیادی را نیز در این زمینه کسب کرده است.
در 16 ژوئیه امسال بود که خودرویی با چند سرنشین به یکی از خودران های گوگل تحت آزمایش برخورد می کند و موجب آسیب دیدن سرنشینانش می شود .
به همین دلیل شرکت گوگل مجبور است بر اساس قانون، یک راننده را نیز بر روی خودرو های خود قرار دهد تا در مواقع مورد نیاز وارد عمل شود.
اما شینزو آبه، با توجه به پیشرفت های صنعت خودروسازی کشورش، خواستار تغییر در قوانین رانندگی موجود برای حذف راننده از این قانون در سراسر ژاپن شد و افزود: دولت ژاپن برای نخستین بار در ماه مارس (فروردین) آینده شهر فوجیسوا در نزدیکی توکیو را کاملا به تاکسی های بدون سرنشین مجهز می کند و لذا قوانین فعلی ترافیکی این شهر به زودی ملغی می شود.

منبع:ایرنا


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386