یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 ساعت 03:09 ق ظ - 05(May) 09 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

چاپ ایمیل - - شناسه: 380

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه در کشور 56 هزار پروژه نیمه تمام صنعتی داریم، گفت: این یعنی خواب سرمایه؛ تاکنون پیشرفت این 56 هزار پروژه زیر 20 درصد بوده این درحالی است که در کشور 731 کارخانه رب‌سازی داریم.

رضا رحمانی اظهار کرد: وجود این تعداد واحد نیمه تمام در کشور یعنی راکد بودن و به تعبیری در خواب بودن سرمایه‌گذاری در این مجموعه‌ها است.
بی‌برنامگی صنعتی کشور را رنج می‌دهد
وی تنها دلیل وجود این تعداد واحد نیمه تمام در کشور را در حوزه صنعت را بی‌برنامگی اعلام کرد و افزود: صنعتگران می‌گویند نبود نقدینگی مشکل واحدهای صنعتی است اما بی‌برنامگی موریانه اصلی این مجموعه‌ها و فلج کننده آنها است.
رحمانی در تشریح بی‌برنامگی با اشاره به اینکه ایران عنوان بزرگ‌ترین وارد کننده فولاد خاورمیانه را یدک می‌کشد، افزود: این در حالی است در صنایعی مانند رب سازی، موکت و فرش ماشینی آنقدر واحد تولیدی راه‌اندازی کرده‌ایم که می‌توانیم رب دنیا را تامین و تمام کره زمین را فرش و موکت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه در کشور 56 هزار پروژه نیمه تمام صنعتی داریم، اظهار کرد: این یعنی خواب سرمایه؛ تاکنون پیشرفت این 56 هزار پروژه زیر 20 درصد بوده این درحالی است که در کشور 731 کارخانه رب سازی داریم.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شرکت‌های الکترونیکی و مخابراتی بدون صاحب واگذار شده‌اند، بیان کرد: 70 درصد از واحدهای تولیدی اعلام کرده‌اند که بزرگترین مشکل آن‌ها تامین نقدینگی است، از صد هزار میلیارد تومان نقدینگی که در سال گذشته در کشور اضافه شد چقدر آن به سمت تولید رفته است.
رحمانی گفت: وجود 56 هزار پروژه نیمه‌تمام صنعتی به معنی خواب سرمایه و هدر رفتن منابع مالی است.
وی با تأکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در صنایعی که مورد نیاز کشور است، گفت: 60 میلیون کاربر تلفن همراه در کشور وجود دارد و این در حالی است که برای تولید این محصول فکری نشده است.
ظرفیت تولید موتورسیکلت در ایران 2٫2 برابر کشورهای ایتالیا، آلمان، ژاپن
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به معایب نبود استراتژی صنعت در کشور، عنوان کرد: به طور مثال ظرفیت تولید موتورسیکلت ایجاد شده در ایران 2٫2 برابر کشورهای ایتالیا، آلمان، ژاپن، چین، هند، کره جنوبی، عربستان، پاکستان، اندونزی، تایلند و بسیاری از کشورهای آسیای ‌شرقی است، 731 واحد تولید رب گوجه فرنگی در کشور داریم که اگر تمام گوجه‌فرنگی خاورمیانه را نیز وارد کنیم، ظرفیت اضافی برای تولید داریم، اگر بخواهیم برای کل دنیا فرش ماشینی تولید کنیم، باز ظرفیت داریم.
18 هزار واحد مرغداری و تولید 258 میلیون قطعه‌ای
وی ادامه داد: 18 هزار واحد مرغداری با ظرفیت تولید 285 میلیون قطعه مرغ در کشور داریم، در حالی که در چین تنها یک واحد مرغداری 70 میلیون قطعه تولید می‌کند، سال گذشته بیش از یک میلیون و 500 هزار خودرو در 38 سایت خودروسازی کشور تولید شده در حالی که ژاپن 10 میلیون خودرو را در یک سایت کوچک خودروسازی تولید می‌کند.
رحمانی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص سال تولید ملی، افزود: بیشتر تاکیدات معظم‌له در چارچوب تولید اجناس خوب و حمایت بیشتر از فناوری‌های نوین و شرکت‌های دانش‌بنیان است که در این راستا باید همتی والا به خرج دهیم.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از دولت یازدهم خواست تا مهمترین اولویت کاریش را به خط پایان رساندن این واحدهای در راه مانده قرار دهد و مدبرانه برای پروژه‌های نیمه‌‌تمام صنعتی که می‌توانند گره‌گشای مناسبی برای مشکل اشتغال و اقتصاد کشور باشند تلاش کند.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386