پنج شنبه, 14 اسفند 1399 ساعت 12:43 ق ظ - 03(Mar) 04 2021

انتخاب زبان

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

tabligh

 

1399

 

بحران آب را جدی بگیریم

شهریار نیوز

 

دریاچه ارومیه

 

 


 

تبریز گونال - تولید کننده انواع کنتور آب1399

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز  بر ضرورت انجام عزاداری های با شناخت و معرفت حقیقی تاکید کرد.


به گزارش آی نیوز، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در آیین نکوداشت و تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی افزود: مراسم ها و مناسک عزاداری محرم الحرام باید با توجه به جنبه معرفتی نهضت عاشورا همراه باشد.
وی خاطرنشان کرد: هیات های حسینی باید با گسترش این نوع از نگاه به موضوع قیام عاشورا مردم را متوجه اهداف اصلی نهضت سیدالشهدا کنند.
آیت الله شبستری اضافه کرد: هر چند اشک ریختن بر مصایب اهلبیت عصمت و طهارت در منابع مختلف حدیث بسیار توصیه شده است، اما باید دانست که صرف اشک ریختن ما را به هدف اصلی قیام امام حسین علیه السلام آشنا نمی کند.
وی همچنین با اشاره به فعالیت شاعران اهلبیت در طول تاریخ اسلام افزود: تاریخ اسلام سرشار از شاعرانی است که ذوق و قریحه خود را وقف اهلبیت، مصایب و فضایل آنها کرده اند و در پهنه آفاق نامشان ماندگار شده است.
وی ادامه داد: شاعران و مادحین اهلبیت همواره جایگاهی ارزنده در تاریخ تشیع داشته اند و خود اهلبیت نیز عنایت های ویژه ای به آنها داشته اند.
وی تاریخ شعر و ادب اهلبیت را مشحون از اشعاری خواند که در ستایش و یا بیان مصایب ائمه معصومین سروده اند.
عضو خبرگان رهبری، کار شاعران و مادحین اهلبیت را به مثابه جهاد فی سبیل الله خواند و گفت: آنان نقشی ارزنده در غنای فرهنگ شیعی دارند.
امام جمعه تبریز، برگزاری آیین نکوداشت پیرغلامان و خادمین آستان حسینی را اقدامی ارزنده خواند و برگزار کنندگان آن را مورد تقدیر قرار داد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


خواندنی ها

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ و بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور فردا پنجشنبه ۲۸ آذرماه ۹۸ پایان می...

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1399 - 1386