یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 ساعت 03:17 ق ظ - 05(May) 09 2021

انتخاب زبان

سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها سپهر ماشین سازی تبریز

شهریار نیوز دریاچه ارومیه

 

tabligh

یادداشت و گزارش

موجودی بگیرید لطفا

on یکشنبه, 23 آذر 1399 18:55
موجودی بگیرید لطفا

فروشنده ای میگفت: دو نفر جوان که نمیدانم زن و شوهر بودند یا نه و ظاهرشان هم به نوع مشتریان فروشگاه ما نمی خورد وارد فروشگاه شدند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز  بر ضرورت انجام عزاداری های با شناخت و معرفت حقیقی تاکید کرد.


به گزارش آی نیوز، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در آیین نکوداشت و تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی افزود: مراسم ها و مناسک عزاداری محرم الحرام باید با توجه به جنبه معرفتی نهضت عاشورا همراه باشد.
وی خاطرنشان کرد: هیات های حسینی باید با گسترش این نوع از نگاه به موضوع قیام عاشورا مردم را متوجه اهداف اصلی نهضت سیدالشهدا کنند.
آیت الله شبستری اضافه کرد: هر چند اشک ریختن بر مصایب اهلبیت عصمت و طهارت در منابع مختلف حدیث بسیار توصیه شده است، اما باید دانست که صرف اشک ریختن ما را به هدف اصلی قیام امام حسین علیه السلام آشنا نمی کند.
وی همچنین با اشاره به فعالیت شاعران اهلبیت در طول تاریخ اسلام افزود: تاریخ اسلام سرشار از شاعرانی است که ذوق و قریحه خود را وقف اهلبیت، مصایب و فضایل آنها کرده اند و در پهنه آفاق نامشان ماندگار شده است.
وی ادامه داد: شاعران و مادحین اهلبیت همواره جایگاهی ارزنده در تاریخ تشیع داشته اند و خود اهلبیت نیز عنایت های ویژه ای به آنها داشته اند.
وی تاریخ شعر و ادب اهلبیت را مشحون از اشعاری خواند که در ستایش و یا بیان مصایب ائمه معصومین سروده اند.
عضو خبرگان رهبری، کار شاعران و مادحین اهلبیت را به مثابه جهاد فی سبیل الله خواند و گفت: آنان نقشی ارزنده در غنای فرهنگ شیعی دارند.
امام جمعه تبریز، برگزاری آیین نکوداشت پیرغلامان و خادمین آستان حسینی را اقدامی ارزنده خواند و برگزار کنندگان آن را مورد تقدیر قرار داد.


خواندنی ها

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

تولید آب آشامیدنی از نور خورشید با مواد پایدار و ارزان

محققان دانشگاه "ساوث استرالیا" موفق شدند با استفاده از مواد پایدار و مقرون به صرفه از نور خورشید برای تولید آب آشامیدنی پاک و ایمن بهره ببرند که می‌تواند زندگی...

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

ایجاد دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی در تبریز

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: دومین مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی کشور در آینده نزدیک در تبریز راه اندازی می‌شود.

پایگاه  خبری آی خبر

زمینه رسانه، اجتماعی
صاحب امتیاز و مدیرمسئول:
علی عباسی نهاری
آدرس: تبریز - چهارراه شهید بهشتی - ابتدای خیابان شهید منتظری - جنب دبستان فارابی و بیمه دانا - پلاک 75 طبقه 1 تلفن تماس:  04133355855- 09149160116
پست الکترونیک: info@aynews.ir a89ab@yahoo.com
شماره مجوز 94/1417

________________________

 

آی خبر © Aynews.ir 2007-2021
1400 - 1386